Testowanie po chorzowsku. Sprawdzą reprezentanta estońskiej młodzieżówki

06.12.2018

Piłkarze chorzowskiego Ruchu zanim udadzą się na zimowe urlopy rozegrają spotkanie sparingowe. Podczas gry kontrolnej ze Stalą Brzeg trener Marek Wleciałowski przyjrzy się piątce graczy przymierzanych do jego zespołu.

Norbert Barczyk/PressFocus

Wśród testowanych zawodników jest trzech młodych Polaków i dwóch graczy z Estonii. Swoje umiejętności w starciu z III-ligowcem zaprezentują Dominik Cheba, Szymon Jarosz, Lucjan Zieliński, oraz Nikita Brolin i Edgar Tur.

Dominik Cheba to boczny obrońca. Zawodnik KSZO Ostrowiec przez 4 sezony w latach 2012-2016 szkolił się w Akademii Ruchu, w którego rezerwach rozgrywał również mecze na szczeblu III ligi. Przed rozgrywkami 2016/17 wrócił do rodzinnego Ostrowca. Jesienią zagrał we wszystkich 17 meczach KSZO, za każdym razem wychodząc w wyjściowej jedenastce III-ligowca.

Swoje atuty spróbuje pokazać również 21-letni Szymon Jarosz. Wysoki stoper  Stomilu Olsztyn w tym sezonie rozegrał tylko trzy mecze na I-ligowych boiskach. Jest wychowankiem Podbeskidzia, ale nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole "Górali". W sezonach 2016/17 oraz 17/18 grał dla II-ligowej Stali Stalowa Wola, gdzie był podstawowym zawodnikiem wyjściowej jedenastki.

W sobotę przed sztabem "Niebieskich" zaprezentuje się również 21-letni Lucjan Zieliński z Miedzi Legnica. Pomocnik latem wrócił tam ze spadkowicza II ligi, MKS-u Kluczbork, w którym był podstawowym zawodnikiem.  W Legnicy grał wyłącznie w rezerwach, dla których w 16 meczach zdobył 4 gole.

Przy Cichej sprawdzą również dwójkę Estończyków. Nikita Brolin to 23-letni skrzydłowy dotychczas grał wyłącznie w swojej ojczyźnie. W rozgrywkach 2018 awansował z Maardu Linnemeeskond do rodzimej ekstraklasy, przyczyniając się do sukcesu zdobyciem aż 19 goli.


Rok młodszy Edgar Tur to boczny pomocnik ekstraklasowego Paide Linnemeeskond i estońskiej młodzieżówki. W minionych rozgrywkach zagrał w tym zespole 31-krotnie, zdobywając jednego gola.

źródło: Ruch Chorzów
autor: ŁM

Przeczytaj również