Środkowy pomocnik wzmacnia "GieKSę". "Był naszym ważnym celem transferowym"

30.12.2021

W przedostatnim dniu kończącego się 2021 roku, włodarze GKS-u Katowice postanowili dokonać drugiego wzmocnienia w trakcie zimowej przerwy pomiędzy rundami. Wybór przedstawicieli beniaminka Fortuna 1. Ligi padł na pomocnika Marcina Stromeckiego, który według dyrektora sportowego Roberta Góralczyka, był obserwowany przez klub już od dłuższego czasu. 27-latek poprzednio występował w częstochowskiej Skrze.

GKS Katowice

Stromecki występował w innym beniaminku z drugiego poziomu rozgrywkowego przez ostatnie pół roku. Zawodnik przez całą rundę jesienną należał do grona podstawowych zawodników w talii trenera Jakuba Dziółki, nie pojawiając się na boisku jedynie w meczu 19. kolejki pierwszej ligi. Łącznie pomocnik zaliczył 20 oficjalnych występów w barwach popularnych „Skrzaków” i zdołał w nich raz wpisać się na listę strzelców oraz zanotować jedną asystę. 

Z kolei przed pojawieniem się w częstochowskim I-ligowcu, Stromecki zapisał w swoim piłkarskim CV występy w takich klubach jak Pogoń Siedlce, Siarka Tarnobrzeg, Stomil Olsztyn czy Górnik Łęczna. Szczególnie udany dla pochodzącego z Nowego Dworu Mazowieckiego zawodnika był pobyt w ostatnim z wymienionych zespołów. Podczas jego trwania środkowy pomocnik zanotował z Górnikiem dwa awanse rok po roku, przeskakując z nim z poziomu eWinner II ligi do PKO Ekstraklasy. 

Teraz zawodnik postanowił skierować swoje kroki do Katowic i miejscowej „GieKSy”, z którą podpisał półtoraroczny kontrakt. Jak można również przeczytać na oficjalnej stronie internetowej pierwszoligowca, zawarta umowa zawiera w sobie opcję przedłużenia współpracy o kolejny rok. - Marcin był naszym ważnym celem transferowym na zimowe okno transferowe, więc jesteśmy zadowoleni, że zdołaliśmy go pozyskać. Piłkarz był od dłuższego czasu w kręgu zainteresowań naszego Klubu, ale wówczas był związany kontraktem z Górnikiem Łęczna i stanowił ważne ogniwo tej drużyny. Po zmianie systemu gry w trakcie ubiegłej rundy wiedzieliśmy, że aby zespół mógł się rozwijać w tym kierunku, będziemy potrzebować zwiększenia rywalizacji sportowej w środku pola. Marcin wpisuje się w nasz profil zawodnika na pozycji środkowego pomocnika - mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy aktualnie trzynastego zespołu w pierwszoligowej tabeli.

Zawodnik, który jesienią szczególnie zaimponował dobrym przygotowaniem fizycznym i umiejętnie wykonywanymi stałymi fragmentami gry, został tym samym drugim zimowym wzmocnieniem klubu z Bukowej. Dokładnie tydzień temu szeregi „GieKSy” zasilił bowiem inny pomocnik, posiadający jeszcze status młodzieżowca Jakub Karbownik. - Dostałem propozycję od dyrektora Góralczyka i nie wahałem się ani sekundy, żeby ją przyjąć. Podczas okresu przygotowawczego będę starał pokazać się z jak najlepszej strony, a kto będzie grał, wszystko zależy od trenera - przyznał Stromecki w pierwszej rozmowie z oficjalną stroną klubową GKS-u.

autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również