Przyszły trener NMC Górnika Zabrze na trybunach

22.05.2017
W przyszłym sezonie szczypiornistów NMC Górnika Zabrze ma prowadzić Rastislav Trtik. Dzisiaj trener oglądał z trybun pojedynek "Trójkolorowych" z Wybrzeżem Gdańsk.
Mariusz Podgórski
Trtik prowadzi Tatran Preszów. W środę jego zespół zagra w trzecim meczu finałowym słowackiej ekstraklasy przeciwko HKM Sal'a. Drużyna z Preszowa wygrała dwa poprzednie spotkania i w środę zapewne przypieczętuje krajowe mistrzostwo. Warto wspomnieć, że Słowacy w obecnym sezonie awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wcześniej Trtik pracował m.in. w Baniku Karwina, MT Melsungen (Niemcy, awans do Bundesligi), HC Empor Rostock, był też selekcjonerem reprezentacji Czech.

Ryszard Skutnik w roli trenera NMC Górnika zaprezentuje się jeszcze raz - w czwartkowym finale Pucharu PGNiG Superligi. Dzisiaj zabrzanie wywalczyli awans, bardzo pewnie wygrywając przed własną publicznością z Wybrzeżem Gdańsk. Gospodarze prowadzili od samego początku i nie dali rywalowi doprowadzić choćby do wyrównania.

Rywalem śląskiej drużyny w finale będzie Sandra Spa Pogoń Szczecin, która wygrała swoją grupę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15. - Mam nadzieję, że w Zabrzu pozostanie po mnie puchar - powiedział po dzisiejszej wygranej Skutnik.

NMC Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk 29:20 (16:8)

Górnik: Kornecki - Gliński 4, Tomczak 4, Sluijters 4, Tatarincew 4, Daćko 2, Adamuszek 2, Buszkow 2, Tokaj 2, Głuch 2, Niedośpiał 1, Piątek 1, Fąfara 1, Ścigaj.

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Abram 8, Kondratiuk 3, Prymlewicz 4, Oliveira 2, Wróbel 2, Rogulski 1, Sulej, Gauden, Podobas, Skwierawski, Woźniak.
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również