Porażki polskich drużyn w Turnieju Noworocznym

17.01.2015
Górnik Zabrze przegrał z Tatranem Preszów, a Azoty Puławy uległy ZTR Zaporoże w pierwszym dniu Turnieju Noworocznego.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Spotkanie zabrzan było wyrównane, ale Tatran cały czas był na prowadzeniu, w czym główna zasługa Radoslawa Antla, który łącznie zdobył aż 13 bramek. Przed przerwą goście prowadzili już 15-11, jednak po wziętym przez trenera Patrika Liljestranda czasie straty udało się nieco zmniejszyć. Po raz pierwszy Górnik wyszedł na prowadzenie w 37. minucie, gdy Mariusz Jurasik trafił na 23-22. Ekipa ze Słowacji ponownie objęła prowadzenie, którego już nie oddała. Trzeba jednak zaznaczyć, że szkoleniowiec śląskiej drużyny - zgodnie z założeniami - dał pograć wielu graczom, w dodatku testował nowe ustawienie w obronie. W ostatniej minucie Górnik grał siedmioma zawodnikami w polu (z Michałem Bednarczykiem jako lotnym bramkarzem), ale do wyrównania nie udało się doprowadzić.

Wyniki pierwszego dnia:

Azoty Puławy - ZTR Zaporoże 28-30 (15-16)

Puławy: Zapora, Rasimas - Kowalik 1, Mielczarski, Ćwikliński 1, Śliwiński, Tojćić 6, Kus 3, Skrabania 4, Tarabochia 9, Przybylski 4, Grzelak, Kosiak.

Zaporoże: Derewiankin, Komok, Krjuczkow - Seweryn, Artemenko 1, Akimienko 1, Kyrykenko 3, Zotow 3, Konstantinow 2, Ganczew 4, Turczenko 1, Tilte 5, Honczarow, Peskow 5, Biegal 4, Jarockij, Zwiezdow.

Kary: 4-2 min.

Górnik Zabrze - Taran Preszów 31-32 (18-20)

Górnik: Suchowicz, Kornecki, Kicki - Niedośpiał, Daćko 1, Gromyko 2, Kuchczyński 6, Kubisztal 5, Jurasik 8, Bednarczyk, Buszkow, Tatarincew 1, Tomczak 2, Niewrzawa 5, Twardo 1.

Tatran: Krupa, Verkic - Kopco 2, Wilga, Krok 5, Kristopans 5, Sadovyi, Sarpataky, Radćenko, Furlan 4, Pekar, Urban 1, Cip 2, Antl 13, Urban, Petro.

Kary: 2-4 min.