Policja bada sprawę jednego z trenerów Młodej GieKSy

28.05.2019

Policja zatrzymała jednego z trenerów młodej drużyny GKS-u Katowice. Sprawa ma dotyczyć molestowania jednego z zawodników. 

Norbert Barczyk/PressFocus

Jak informuje portal SportoweFakty, policja w Będzinie potwierdziła już zatrzymanie w Białej Podlaskiej 27-letniego trenera. Sprawa ma dotyczyć dopuszczenia się karalnych czynów wobec jednego z zawodników drużyny z młodszych kategorii wiekowych. Do zdarzenia miało dojść po meczu młodzieżowych reprezentacji Argentyny i RPA, który został rozegrany w Tychach, w ramach Mistrzostw Świata U20. Szkoleniowiec "GieKSy" zabrał na to spotkanie swoich podopiecznych, a jeden z nich poinformował rodziców ozdarzeniu do którego miało dojść w trakcie powrotu. Sprawę przekazano policji.

Stosowny komunikat dotyczący sprawy wydała już Fundacja "Sportowe Katowice":

Fundacja “Sportowe Katowice” przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy.

W związku z powyższą sytuacją Zarząd zorganizował spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, w trakcie którego przypomniano o przepisach prawa i obowiązujących procedurach. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną także stosowne prelekcje dla podopiecznych Akademii. Ich dobro stanowi dla nas bowiem najwyższą wartość.

źródło: SportoweFakty/Akademia "Młoda GieKSa"

Przeczytaj również