Pierwsze zmiany w Katowicach. Trójka żegna się z Bukową

10.12.2018

Trzech zawodników z końcem roku pożegna się katowickim GKS-em. Przy Bukowej zdecydowali o skróceniu wypożyczeń dwóch młodych zawodników oraz rozstaniu z doświadczonym golkiperem.

Łukasz Sobala/Press Focus

Z Bukową żegnają się Simon Kupec i Wojciech Słomka. Słowak trafił na Bukową latem, ale nie sprawdził się w zespole Jacka Paszulewicza, a później Dariusza Dudka. Na zapleczu Ekstraklasy zagrał raptem czterokrotnie. Lewy obrońca w wyjściowym składzie pojawił się w pierwszych meczach sezonu - z Podbeskidziem, ŁKS-em, a później z Wigrami. Na kolejną szansę czekał do 24 listopada, gdy Dariusz Dudek dał mu 45 minut w drugiej połowie wysoko przegranego, derbowego spotkania z GKS-em Tychy. Były reprezentant słowackiej młodzieżówki w trakcie przygody z Katowicami rozegrał również dwa mecze w Pucharze Polski. 

20-letni Słomka wraca do krakowskiej Wisły po 1,5-rocznym pobycie w Katowicach. Młodzieżowiec, który w poprzednim sezonie miewał obiecujące występy, jesienią kompletnie przepadł. Zaliczył sześć gier u Jacka Paszulewicza, później - w najlepszym wypadku - łapał się najwyżej na ławkę rezerwowych.

Wiadomo również, że z Bukową żegna się Sebastian Nowak. Jego pobyt w Katowicach został naznaczony poważną kontuzją. Zerwanie więzadeł krzyżowych sprawiło, że w praktyce na leczenie i rehabilitację stracił cały mijający rok. Kontrakt 36-letniego golkipera wygasa z końcem miesiąca i nie zostanie przedłużony. W sumie Nowak zagrał dla GKS-u 27 ligowych spotkań.

źródło: SportSlaski/GKS Katowice
autor: ŁM

Przeczytaj również