Pewne zwycięstwo Polaków na otwarcie turnieju

29.12.2015
Reprezentacja Polski pokonała Słowację w swoim pierwszym meczu w Christmas Cup. Z dobrej strony pokazał się zawodnik Górnika Zabrze, Patryk Kuchczyński.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Początek spotkania nie był zbyt imponujący - Polacy m.in. przegrali grę w przewadze... 0-2. W końcówce pierwszej połowy podopieczni selekcjonera Michaela Bieglera odskoczyli rywalowi na pięć punktów. Po przerwie prowadzenie udało się jeszcze podwyższyć, w czym udział miał Patryk Kuchczyński, który rzucił łącznie pięć bramek, w tym dwie z rzutów karnych. Na parkiecie pojawił się też inny gracz Górnika Zabrze - Paweł Niewrzawa, nie grał za to Robert Orzechowski. Ostatecznie, nasza kadra wygrała 28-20. Trzeba jednak zaznaczyć, że Słowacy nie wystawili najsilniejszego składu.

W pierwszym meczu turnieju, który rozgrywany jest w katowickim "Spodku", Węgrzy zremisowali z Czechami. Zwycięstwo Polaków oznacza więc, że "Biało-czerwoni" zajmują pierwsze miejsce w grupie. Dzisiaj o 18:00 Węgrzy zagrają ze Słowacją, a o 20:30 nasza reprezentacja zagra z Czechami.