Mistrzowie świata za mocni

11.01.2015
Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu przed mistrzostwami świata przegrała z Hiszpanią. Grał Robert Orzechowski z Górnika Zabrze.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Ostatni przeciwnik przed najważniejszą imprezą był najlepszy z możliwych bowiem Hiszpanie lecą do Kataru by bronić tytułu mistrza świata. Polacy długo potrafili walczyć jak równy z równym z tak klasowym przeciwnikiem - co więcej, nasza kadra długo prowadziła. Do przerwy 17-16, a w drugiej połowie nawet 26-22. Niestety, od tego momentu na parkiecie rządzili już gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 33-28. W meczu brał udział Robert Orzechowski, ale zawodnikowi Górnika Zabrze nie udało się pokonać bramkarza rywali. Polskiej bramki pilnował m.in. zabrzanin, Marcin Wichary.

Dzięki wygranej z Polską, Hiszpanie wygrali towarzyski turniej w Oviedo. Podopieczni selekcjonera Michaela Bieglera w zawodach wygrali tylko raz, z Węgrami. Przegrali z gospodarzami i Norwegią.