Kwartet Nbitu z tytułem mistrzowskim

28.10.2015
Większość kibiców związanych na co dzień z futsalem doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że spora część graczy Nbitu jest z zawodu strażakami.
Nbit Gliwice
Nic dziwnego nie ma więc w tym, że gdy gliwicka Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej bierze udział w jakimkolwiek turnieju halowej piłki nożnej, zazwyczaj go wygrywa.

Tak było także w przypadku XIII-tych Mistrzostw Śląska Strażaków w Futsalu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego, który to turniej KM PSP z Gliwic wygrała, pokonując w finale 2-1 kolegów po fachu z Wodzisławia Śląskiego.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Łukasza Groszaka, a najlepszym zawodnikiem Zbigniewa Mirgę. Poza tym duetem w strażackich barwach wystąpili również dwaj inni gracze Nbitu – aktualny, Robert Satora oraz były, Tomasz Stasiak.

Zawodnikom ekstraklasowego beniaminka gratulujemy, a przy okazji przypominamy również, iż inny piłkarz pomarańczowo-srebrnych, Tomasz Starowicz był swego czasu nawet futsalowym mistrzem świata pracowników służby publicznej, cieszącej się największym zaufaniem społecznym w Polsce.
źródło: SportSlaski.pl/Nbit
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również