Kolejna dwójka z Chorzowa do Krakowa

25.03.2019

Dwójka zawodników Stadionu Śląskiego zdecydowała się na podpisanie kontraktów z Cracovią i od czerwca zostanie zawodnikami ekstraklasowych "Pasów". To kolejni zawodnicy z chorzowskiej akademii, którzy zdecydowali się na poszukanie szansy w stolicy Małopolski.

Krzysztof Porębski/PressFocus

7. drużyna Lotto Ekstraklasy pochwaliła się w swoich mediach społecznościowych zakontraktowaniem dwójki wychowanków Stadionu Śląskiego. Z końcem czerwca na Kałuży przeniosą się Jakub Myszor i Kacper Grzebieluch. Ten pierwszy to utalentowany skrzydłowy, syn mającego ligową przeszłość m.in. w Ruchu Radzionków, Odrze Wodzisław i Ruchu Chorzów Wojciecha. Myszor "junior" do szkółki spod "Kotła Czarownic" trafił przed sześcioma laty. Grzebieluch jest napastnikiem, w Stadionie Śląskim szkolił się przez ostatnie trzy sezony. Obaj są zawodnikami z rocznika 2002.

To kolejni gracze, których skusiła oferta Cracovii. Zimą na Kałuży przeniósł się lewy obrońca, Mateusz Bończyk. Wcześniej tym samym szlakiem podążyli Patryk Ochman (2000), Radosław Kruppa (2000), Patryk Matysek (2001) i Kacper Kubasiak (2001). - Obserwujemy zawodników w Stadionie, bo wykonuje się tu z nimi dobrą pracę. Ale takich ośrodków na Śląsku jest sporo, chociażby Gwarek Zabrze, czy Rozwój Katowice. Przy naszym skautingu chcemy spośród wielu talentów dobierać dokładnie tych, którzy będą wartościowi będą dla nas - mówił nam trener Cracovii, Michał Probierz przy okazji wspomnianego transferu Bończyka. Na potwierdzenie tych słów zimą do ekipy "Pasów" trafił również 16-letni Kacper Stachoń ze szkółki bytomskiej Polonii.

autor: ŁM

Przeczytaj również