Kobiety: Jastrzębie liderem

07.10.2008
Z pełną pulą wróciły wicemistrzynie Polski znad morza. Rywalizujące w lidze hokeja na lodzie przedstawicielki UKH „Białe Jastrzębie” wygrały dwa inauguracyjne spotkania i zajmują w tabeli pierwsze miejsce.
Zawodniczki z Jastrzębia rozpoczęły sezon od dwóch potyczek wyjazdowych. W pierwszym spotkaniu srebrne medalistki pokonały Stoczniowiec Gdańsk 4-0. Pierwszą bramkę w tym sezonie dla ekipy z Jastrzębia zdobyła Anita Mierzwińska już w 47 sekundzie spotkania.

W jeszcze lepszych nastrojach hokeistki z Jastrzębia były po drugim spotkaniu, z toruńskimi Jaskółkami. Od początku meczu dominowały na lodzie hokeistki ze Śląska, które dwie pierwsze tercje wyraźnie rozstrzygnęły na własną korzyść. Dopiero w ostatniej pewne zwycięstwa jastrzębianki pozwoliły sobie na większą swobodę w grze, co pozwoliło gospodyniom nawiązać równorzędną walkę. Pięć bramek dla zwyciężczyń zdobyła w tym meczu Malwina Jasiewicz, a cztery dołożyła Magdalena Szynal.

Powody do zadowolenia mają także kibice w Bytomiu. Hokeiści Polonii powinni brać przykład z koleżanek, które pokonały rywalki z Krynicy 9:1. O tak wysokiej wygranej przesądziła głównie trzecia tercja, a bohaterką meczu była Karolina Późniewska, która w tym meczu zdobyła sześć bramek.

Mecz GKS Tychy z Cracovią nie odbył się w powodu wybuchu gazu na krakowskim obiekcie.

W tabeli obecnie prowadzą hokeistki z Jastrzębia (dwa mecze, 6 pkt.), wyprzedzając aktualne mistrzynie Polski z Tych (jeden mecz, 3 pkt.). Czwarte miejsce zajmuje Polonia Bytom, siódme są przedstawicielki Naprzodu Janów.