Kobieca Ekstraliga zmniejszona do 8 zespołów?

24.03.2015
W obecnym sezonie rozgrywki kobiecej elity w piłce nożnej odbywają się z udziałem 12 najlepszych drużyn. Wiele wskazuje na to, że liczba ta ulegnie zmniejszeniu. Taki pomysł ma zostać przedstawiony klubom Ekstraligi podczas czwartkowego spotkania przedstawicieli klubów.
Z dużym zaskoczeniem kluby piłki nożnej kobiet dowiedziały się w ostatnich dniach o planowanej, kolejnej już reorganizacji rozgrywek w Polsce. Podstawową, dodajmy bardzo zaskakującą zmianą, ma być pomniejszenie ilości zespołów w Ekstralidze. Aktualnie w elicie występuje 12 drużyn, ale coraz głośniej mówi się o ograniczeniu liczebności do 8. To o tyle niezrozumiałe, że przed kilkoma laty uznano, że dalszy rozwój piłkarstwa kobiecego w Polsce możliwy jest między innymi poprzez... zwiększenie ilości drużyn w Ekstralidze. Stopniowo więc w tym duchu liczba wzrosła z 6 do 10, a następnie do 12 ekip.

Przypomnijmy, że początkiem kwietnia zainaugurowane zostaną wiosenne rozgrywki Ekstraligi. Ewentualne zmiany dziwią o tyle, że rozważane nie czekając na uzyskane efekty z poprzedniej reorganizacji. Temat ten prawdopodobnie zdominuje zgromadzenie prezesów i przedstawicieli klubów uczestniczących w rozgrywkach sezonu 2014/2015, które zaplanowano na nadchodzący czwartek.
 
źródło: SportSlaski.pl
autor: MN

Przeczytaj również