Gdzie na weekend? Legia przyjeżdża do Rudy Śląskiej

19.10.2018

W ten weekend nie brakuje ciekawych sportowych wydarzeń. Króluje piłka nożna, ale i w pozostałych dyscyplinach zapowiadają się niezwykle interesujące widowiska!

Rafał Rusek/Press Focus

Czarni Sosnowiec - GKS Katowice, sobota 11:00

Po awansie do Ekstraligi to właśnie na starcia z takimi drużynami liczy się najbardziej. GKS Katowice po raz pierwszy w swojej historii zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec - 12-krotnym mistrzem Polski i aktualnym wicemistrzem kraju. To gospodynie - w barwach których gra m.in. pochodząca z Cyprzanowa reprezentantka Polski Dżesika Jaszek - będą zdecydowanym faworytem, a GieKSę czeka spore wyzwanie. Po ośmiu kolejkach GKS jest szósty, a Czarni to wicelider.

Rugby Ruda Śląska - RC Legia Warszawa, sobota 17:00

Trudne zadanie stoi także przed Gryfami z Rudy Śląskiej, którzy muszą wygrać na własnym terenie - najlepiej przynajmniej 45 punktami - z warszawską Legią, by liczyć jeszcze na utrzymanie w I lidze w rugby 15-osobowym. Na Burloch Arenę warto jednak przyjść wcześniej - już od 10:00 odbywać się będzie IV turniej mistrzostw Polski w rugby 7, w których liczymy na dobry występ gospodyń - Diablic.

GKS Tychy - Raków Częstochowa, sobota 17:45

Do Tychów przyjeżdża lider Fortuna I ligi, więc faworyta nietrudno wskazać. Nie będzie łatwo przerwać serię siedmiu spotkań ligowych bez zwycięstwa, ale tyszanie większość swoich punktów zdobywają na własnym terenie, a częstochowianie jedyną porażkę w tym sezonie zanotowali na wyjeździe. Trzeba szukać wygranej, bo sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza...

Ruch Chorzów - Widzew Łódź, sobota 18:00

Mimo że to zaledwie II liga, to śmiało można powiedzieć, że czeka nas piłkarskie święto. Na boisku zmierzą się dwa utytułowane kluby, a na trybunach - komplet publiczności i dobra zabawa. Łodzianie nawet w razie porażki zachowają pierwsze miejsce w tabeli, a chorzowianie muszą wygrać, by odskoczyć od strefy spadkowej i zbliżyć się do czołowych lokat.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Tauron KH GKS Katowice, niedziela 17:00

Pierwsza runda nie była dla bytomian zbyt udana, ale drugą Polonia zaczęła wyśmienicie - od wygranej w Krakowie. Zwycięstwo z Comarch Cracovią z pewnością pozytywnie wpłynęło na zespół, który w niedzielę podejmie lidera z Katowic. GieKSa w tym sezonie bardzo rzadko traci punkty, ale jak to w derbach - tu może wydarzyć się wszystko...

 

Chcesz sprawdzić co jeszcze wydarzy się w regionie? Sprawdź nasz nowy kalendarz wydarzeń!

Przeczytaj również