Kiedy o puchar? Są problemy z terminami

04.05.2017
NMC Górnik Zabrze i Gwardia Opole zagrają w najbliższym czasie o Puchar PGNiG Superligi. Kiedy dokładnie? Mimo że rozgrywki grupy "Select" mają ruszyć jeszcze w pierwszej połowie maja, to szczegółów co do terminarza jest mało.
Łukasz Laskowski/Press Focus
Ekipy z Zabrza i Opola z walki o medale mistrzostw Polski odpadły w ćwierćfinałach, ale to nie oznacza, że sezon już się dla nich zakończył. Wymyślono, że drużyny, które nie będą walczyć o miejsca na podium, powalczą o Puchar PGNiG Superligi. W grupie Suzuki (nazwa od ligowego partnera) grają drużyny, które fazę zasadniczą skończyły na szóstych i siódmych pozycjach, a także ci, którzy przegrali rywalizacje o "dzikie karty".

W grupie Select (kolejny z partnerów) występują zespoły, które odpadły w ćwierćfinałach, czyli właśnie m.in. NMC Górnik i Gwardia. Jeszcze przed "długim weekendem" na oficjalnej stronie rozgrywek ukazał się terminarz, według którego rywalizacja w tej grupie miała rozpocząć się 10 maja od spotkania "naszych".

Terminarz "naszych" według oficjalnej strony PGNiG Superligi
10.05 Gwardia Opole - NMC Górnik Zabrze
13.05 Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole
13.05 NMC Górnik Zabrze - Chrobry Głogów
20.05 NMC Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk
20.05 Gwardia Opole - Chrobry Głogów

Jest jednak zastrzeżenie, że terminy mogą ulec zmianie - i faktycznie ulegną. Prawie wszystkie! Na pewno Gwardia nie zmierzy się z NMC Górnikiem 10 maja, bo opolanie grają wtedy w półfinale Pucharu Polski z Vive Tauronem Kielce.

- Pierwszym przeciwnikiem, z którym zostanie rozegrane spotkanie jest Wybrzeże Gdańsk, z którym mecz wyjazdowy zaplanowano na 13 maja. Mecze "u siebie" natomiast, zagramy 17 (przegrany z pary Górnik Zabrze - Vive Tauron Kielce) i 20 (przegrany z pary Wisła Płock - Chrobry Głogów) maja. O szczegółach tych spotkań informować będziemy Państwa wkrótce - informuje oficjalna strona Gwardii.

O zmianach informuje także strona zabrzan - także co do meczu wyjazdowego z Opolem. - Mecz z Gwardią rozegrany zostanie najprawdopodobniej 17 maja w Krapkowicach. Z powodu małej pojemności hali (300 osób) organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację biletów. Również mecze 13 i 20 maja muszą zostać rozegrane w innych terminach z powodu niemożliwości skorzystania wtedy z Hali Pogoni - wyjaśnia górniczy klub. W terminach wstępnie wypisanych przez ligę hala jest już zajęta.

Pewne jest to, że rozgrywki zakończą się jeszcze w tym miesiącu, bo na 25 maja zaplanowano finał Pucharu PGNiG Superligi, w którym zmierzą się zwycięzcy obu grup. Gospodarzem będzie najlepsza drużyna z grupy "Select", czyli w przypadku zwycięstwa Gwardii lub NMC Górnika - na ich terenie.
autor: Adrian Waloszczyk

Przeczytaj również