Kibice z Zabrza bohaterami dokumentu

14.11.2016
Na środowym meczu NMC Górnika Zabrze z Wybrzeżem Gdańsk pojawi się ekipa filmowa Discovery, która przygotuje materiał o kibicach tego klubu.
Norbert Barczyk/Press Focus
Discovery przygotowuje serię dokumentów o kibicach klubów sportowych, z różnych dyscyplin. Jeden odcinek serialu "Barwy" zostanie nakręcony w Zabrzu. Ekipa filmowa pojawi się na Górnym Śląsku już jutro, ponieważ w materiale przedstawione są nie tylko obrazki z samego wydarzenia sportowego.

W każdym odcinku przedstawione są losy kibiców - nie tylko ich zaangażowanie w klub czy dyscyplinę, ale także życie prywatne. Nie zabraknie wypowiedzi pracowników klubu, zawodników czy dziennikarzy. Dzień później uwiecznione zostanie zachowanie publiczności podczas meczu NMC Górnika z Wybrzeżem Gdańsk.

Reżyserem programu jest Michał Bielawski. Autor m.in. pełnometrażowego dokumentu "Drużyna" o męskiej reprezentacji siatkówki czy też filmu "Mundial. Gra o wszystko", opartego na materiałach archiwalnych, przedstawiających występ polskich piłkarzy na mistrzostwach świata w Hiszpanii z 1982 roku, gdzie Polacy zdobyli trzecie miejsce.

Spotkanie NMC Górnika z Wybrzeżem rozpocznie się w środę o godzinie 18:30.
 
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również