Jastrzębie - Naprzód 2-4

26.10.2008
Jastrzębie dopiero w ostatnich kilkunastu minutach zaczęło strzelać bramki i gonić drużynę Janowa. Zabrakło niewiele, ale ostatecznie, w pełni zasłużenie, zwycięstwo odniosła drużyna Naprzodu.
Hokeiści Naprzodu Janów od samego początku postanowili mocno zaatakować. Wynik spotkania otworzył Wojciech Stachura. Goście mieli w pierwszej odsłonie dużą przewagę jednak nie potrafili udokumentować jej kolejnymi bramkami. W drugiej tercji prowadzenie podwyższył Adrian Kowalówka i już wtedy było wiadomo, że trudno będzie gospodarzom odrobić straty.  W ostatniej odsłonie mecz się wyrównał, ale kolejnego gola zdobyli hokeiści z Janowa.

Gdy wydawało się, że jest już po meczu do roboty zabrali się hokeiści Jastrzębia. Najpierw gola w przewadze zdobył młody obrońca, Tomasz Pastryk. Gdy na kilka minut przed końcem meczu do siatki gości trafił Rudi Wolf, wśród gospodarzy wróciły nadzieje na korzystny rezultat. Do przyjezdnych w końcówce uśmiechnęło się szczęście. Po jednym ze strzałów gracza gospodarzy krążek odbił się od słupka. Gdy miejscowi zbierali się do ostatecznego ataku, z kontrą wyszli hokeiści Naprzodu. Ich akcję skutecznie zakończył Peter Tabeczek ustalając wynik spotkania.

[b]Jaroslav Lehocky[/b] (trener Janowa): To był mecz o sześć punktów, dlatego bardzo cieszy nas zwycięstwo. Gdybyśmy przegrali to Jastrzębie doskoczyłoby do nas w tabeli. Pierwsza tercja nam się świetnie ułożyła. Żałuję tylko, że nie udało się wykorzystać stwarzanych sytuacji, bo gra byłaby wtedy spokojniejsza. Mecz mieliśmy jednak pod kontrolą.

[b]Ales Tomaszek [/b](trener Jastrzębia): W pierwszej tercji Janów był zdecydowanie lepszym zespołem. Później mecz się trochę wyrównał. Ze stanu 0-3 trudno było osiągnąć korzystny rezultat. Byliśmy dzisiaj nieskuteczni, a bez goli trudno jest wygrać spotkanie. [b]

JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 2-4 (0-1, 0-1, 2-2)[/b]
0-1 - Stachura, 2:22
0-2 - Kowalówka (Lauko, Klisiak), 26:16
0-3 - Jóźwik (Kulik, Wojtarowicz), 47:22
1-3 - Pastryk (Radwan, Danieluk), 49:42 w przewadze 5 na 4
2-3 - Wolf (Pavlaczka), 55:35
2-4 - Tabaczek (Stachura), 58:57

[b]Jastrzębie[/b]: Kosowski - Piekarski, Labryga; Lipina, Zdrahal, Mleko - Wolf, Pastryk; Danieluk, Pavlacka, Bernacki - Bryk, Górny; Radwan, Kulas, Rajski - Szynal, Lerch; Bibrzycki, Jasik, Łyszczarczyk.
Trener Ales Tomaszek.

[b]Naprzód[/b]: Szydłowski - Działo, Zatko; Jóźwik, Wojtarowicz, Pohl - A. Kowalówka, Gallo; Klaczansky, Lauko, Ł. Elżbieciak - Gabryś, Cinalski; Stachura, Tabaczek, Słodczyk - Kurz, Kulik; Klisiak, Zimka, Frączek.