Górnik - Orlen Wisła 34-34. Kontrowersje w Zabrzu

13.12.2015
Choć w pierwszej połowie to "Nafciarze" głównie prowadzili, to jednak zakończyła się ona remisem. Druga połowa była bardzo emocjonująca, rywalizacja toczyła się bramka za bramkę - i to do ostatnich sekund.

Mariusz Jurasik w końcówce zdobył bramkę na 34-33. Wicemistrzowie Polski wycofali bramkarza i na niespełna 10 sekund przed końcem wyrównali po rzucie Tiago Rochy. Zabrzanie mieli ostatnią okazję, by rzucić bramkę na wagę zwycięstwa.

Piłka wpadła do bramki gości, jednak sędziowie jej nie uznali, co wywołało olbrzymią awanturę. Gracze, trenerzy i kibice Górnika długo nie mogli pogodzić się z decyzją arbitrów.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 34-34 (17-17)

Górnik: Kicki, Witkowski - Niedośpiał, Daćko 5, Tomczak 9, Kryński 2, Gromyko 6, Jurasik 2, Buszkow 3, Tatarincew 6, Gliński 1, Adamuszek. Trener: Mariusz Jurasik, Marek Kąpa.

Wisła: Wichary, Corrales - Kwiatkowski, Daszek 5, Racotea, Wiśniewski 1, Ghionea 2, Rocha 4, Piechowski 2, Montoro 1, Tarabochia 2, Konitz 3, De Toledo 5, Niekćević 3, Zhitnikov 6. Trener: Manuel Cadenas.

Kary: 10-16 min.