Gliński zostaje w Zabrzu. Kto odejdzie?

11.05.2017
Rafał Gliński w dalszym ciągu będzie występował w NMC Górniku Zabrze. Z wypożyczenia do Banika Karvina wróci Przemysław Witkowski. Odejść z klubu mogą Maciej Ścigaj, Sebastian Kicki i Andrzej Kryński.
Norbert Barczyk/Press Focus
Gliński doszedł do porozumienia z klubem w sprawie nowej umowy i przynajmniej przez rok będzie jeszcze reprezentował trójkolorowe barwy. Rozgrywający gra w Zabrzu od 2015 roku. W przyszłym sezonie w śląskiej drużynie ma grać Przemysław Witkowski, który ostatnio był wypożyczony do Banika Karvina. Siódma drużyna czeskiej ekstraklasy przyjechała wczoraj - z opóźnieniem - do hali przy Wolności i rozegrała mecz kontrolny z NMC Górnikiem.

Zabrzanie pewnie wygrali 39:28, a najwięcej bramek dla "Trójkolorowych" rzucił Tymoteusz Piątek. W meczu nie zagrali Martin Galia i powracający do zdrowia po kontuzjach Jurij Gromyko i Andrzej Kryński, który może opuścić klub. Negocjacje w sprawie nowej umowy jeszcze się nie zakończyły, ale są małe szanse, by ten zawodnik został w Zabrzu. Odejść mogą też Maciej Ścigaj i Sebastian Kicki.

NMC Górnik Zabrze - HC Banik Karvina 39:28 (17:16)

NMC Górnik: Kornecki, Kicki - Niedośpiał 2, Daćko 3, Tomczak 5, Piątek 8, Sluijters 5, Buszkow 5, Tatarincew 3, Gliński 1, Tokaj 3, Fąfara 1, Ścigaj, Adamuszek 3.

Karvina: Mokros, Juras, Uzek 1, Solak 5, Pivko, Monczka, Wozniak, Placek 2, Francik 8, Mucha, Nedoma 4, Borys, Bezbradica 1, Fulnecek 1, Drzyzga.
autor: Adrian Waloszczyk

Przeczytaj również