Finał bez Zagłębia

30.08.2008
Hokeiści Zagłębia nie zagrają w dzisiejszym finale Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta. W decydującym o awansie meczu sosnowiczanie przegrali 2:3 z niemieckim Bad Nauheim.

Na pocieszenie gospodarzom turnieju pozostaje walka o trzecie miejsce. Rywalem zespołu Jozefa Zavadila będzie słowacki Hokej Sumperk. W finale Bad Nauheim zmierzy się z węgierską Albą Volan.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Zagłębia, które wygrało pierwszą tercję. Niestety w drugiej części dominowali Niemcy. Bad Nauheim zdobyło trzy gole, sosnowiczanie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. W trzeciej odsłonie wynik meczu nie uległ zmianie. "Ozdobą" meczu była bójka pomiędzy Bartoszem Piotrowskim, a Erickiem Hajdkiem. Bokserski pojedynek trwał około minuty, a zwycięzcą okazał się gracz Zagłębia. Po meczu więcej powodów do satysfakcji miał jednak rywal, bowiem to jego zespół zagra dziś o zwycięstwo w turnieju. Mecz o III miejsce odbędzie się na Stadionie Zimowym o godz. 17.00. Finał zaplanowano na 20.00.