Dostali jeszcze mocniej niż w Zabrzu. Został im Puchar

29.04.2017
Zawodnicy NMC Górnika Zabrze w drugim meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi przegrali jeszcze wyżej z Vive Tauronem Kielce niż w pierwszym spotkaniu. Mimo że odpadli z walki o medale, to jednak nie jest to dla nich koniec sezonu.
Po pierwszym meczu w Zabrzu, kielczanie mieli aż 10 bramek zaliczki. Nie musieli więc grać na pełnych obrotach, by awansować do półfinału rozgrywek. Mistrz Polski jednak nie odpuścił i już po pierwszej połowie prowadził 18:7. NMC Górnik był bezradny, pierwsze trafienie zanotował... w 11. minucie.

W drugiej połowie zabrzanie byli nieco skuteczniejsi, ale i tak nie zdołali zmniejszyć straty. Ostatecznie gospodarze wygrali 13 trafieniami i to oni zagrają w półfinale. Zabrzanom pozostaje rywalizacja... w Pucharze PGNiG Superligi, w którym zmierzą się z pozostałymi drużynami, które odpadną w ćwierćfinałach.

Vive Tauron Kielce - NMC Górnik Zabrze 32:19 (18:7)

Vive: Ivić - Jurecki 5, Walczak 2, Reichmann 2, Chrapkowski 1, Kus 2, Aguinagalde 4, Bielecki 1, Jachlewski 2, Lijewski 3, Paczkowski 6, Zorman, Bombac 2, Djukić 2.

Górnik: Galia, Kicki, Kornecki - Niedośpiał, Daćko 6, Tomczak 2, Piątek, Slujiters 1, Buszkow 2, Tatarincew, Gliński 1, Tokaj 2, Fąfara 2, Ścigaj 1, Adamuszek 2.

Pierwszy mecz: 33:23 dla Vive. Awans: Vive.