Dolcan - Zagłębie 4-1. Seria brutalnie przerwana

31.10.2015
Po sześciu meczach bez porażki na wyjeździe Zagłębie w końcu zostało pokonane. Bolesne przebudzenie nadeszło w Ząbkach, gdzie Dolcan nie dał sosnowiczanom najmniejszych szans na osiągnięcie korzystnego rezultatu. 
www.zaglebie.eu
Wydarzenie: 

Dwie serie Zagłębia Sosnowiec zostały przerwane. 5 meczów z rzędu ze zwycięstwem. Zero porażek na wyjazdach w tym sezonie. Te dane są już nieaktualne. Dolcan rozbił podopiecznych Artura Derbina. To pierwsza tak wysoka porażka Zagłębia odkąd wróciło do I ligi.

Bohater: 

Michał Bajdur. Strzelił bramkę i zaliczył asystę. Ponadto kreował grę Dolcanu. To po jego podaniach gospodarze stwarzali największe zagrożenie.

Rozczarowanie: 

Cała drużyna Zagłębia. Wszak to kolekty zbiera laury za zwycięstwa i kolektyw powinno się ganić za tak kompromitujące porażki jak ta w Ząbkach. Dużo nieuwagi i rozluźnienia w szeregach obronnych poskutkowało dwoma straconymi bramkami w pierwszej połowie, a równie nieudolna gra w defensywie zapewniła Dolcanowi zwycięstwo tak pokaźnych rozmiarów. Najgorszy mecz Zagłębia w tym sezonie. 

Co ciekawego?

- Choć spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1, to wszystkie bramki strzelali gospodarze. Honorowe trafienie dla Zagłębia zaliczył... pomocnik Dolcanu, Szymon Matuszek.

- Zagłębie przegrało pierwszy wyjazdowy mecz od marca tego roku. 

- Sosnowiczanie po porażce w Ząbkach stracili fotel lidera. 

- Piłkarze, którzy do tej pory siali popłoch w szeregach przeciwników zostali w tym meczu skutecznie wyłączeni z gry. Martin Pribula, Michał Fidziukiewicz, Jakub Arak czy Dawid Ryndak nie stworzyli praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką Mateusza Kryczki.

- Dolcan po przegranych z GKS Katowice i Wisłą Płock wrócił na zwycięskie tory. Piłkarze z Ząbek zajmują trzecie miejsce w tabeli i tracą do Zagłębia jeden punkt.

- Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Marcin Krzywicki, który ma na swoim koncie trzy trafienia w I lidze.

- W ciągu dwóch minut Michał Bajdur zaliczył asystę i zdobył bramkę.

Dolcan Ząbki - Zagłębie Sosnowiec 4-1 (2-0)
1-0 Marcin Krzywicki 20 min.
2-0 Igor Sapała 22 min.
3-0 Michał Krzywicki 55 min.
4-0 Michał Bajdur 57 min. 

Dolcan: Kryczka – Jakubik, Klepczarek, Sawala, Petasz – Matuszek, Sapała, Bajdur (76. Świerblewski), Feruga (89. Calderon), Tarnowski – Krzywicki (85. Gołębiewski).
Trener: Dariusz Dźwigała

Zagłębie: Fabisiak – Sierczyński, Budek, Markowski, Udovičić – Dudek, Matusiak – Ryndak (62. Tylec), Fidziukiewicz, Pribula – Arak (62. Paluchowski).
Trener: Artur Derbin
źródło: SportSlaski.pl
autor: DH

Przeczytaj również