Czas zmian

13.07.2008
Zaledwie trzech lat od reaktywacji jastrzębska drużyna hokeistów potrzebowała by powrócić na salony, na najwyższy szczebel rozgrywkowy w hokejowej Polsce. Trudno to nawet nazwać powrotem. Tytuł znanego filmu - „Wejście smoka” lepiej obrazuje styl, w jakim jastrzębska drużyna wywalczyła awans do hokejowej ekstraklasy ( na 38 spotkań 38 wygranych! - przyp. red.) Teraz przyszedł czas na zmiany.
Główną i można rzec największą zmianą jest rekonstrukcja nazwy jastrzębskiej drużyny. Awans do ekstraligi wywalczył zespół Jastrzębski Klub Hokejowy Czarne Jastrzębie, natomiast o tytuł Mistrza Polski, na mocy walnego zebrania z 9 czerwca bieżącego roku, bój stoczy Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie. Postulaty wnoszące o zmianę nazwy pojawiały się już dawno, głównie ze środowiska kibicowskiego. Fani upierali się, by uszanować historię i tradycję jastrzębskiego sportu. Wedle tego, gdy Jastrzębie Zdrój dopiero się rozwijało jako miasto sport w Jastrzębiu sponsorowany był przez kopalnie węgla kamiennego. Powstał Górniczy Klub Sportowy Jastrzębie z różnymi sekcjami, między innymi hokejową. Teraz wiadomo, sponsoring w sporcie wygląda zupełnie inaczej, jednak kibicowska społeczność w Jastrzębiu pragnie, by wszystkie dyscypliny w przygranicznym mieście odwoływały się do GKSu Jastrzębie.

Zmiana nazwy to wyciągnięcie ręki w stronę kibiców, zachęta do jak najgorętszego wsparcia naszego zespołu – powiedział prezes JKH GKS Jastrzębie, Kazimierz Szynal, komentując sprawę zamiany nazwy klubu.

Wraz z nową dla klubu hokejowego nazwą zmianie uległo także klubowe logo. Logo Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie będą stanowić dwa herby. Jeden to znany wszystkim w Jastrzębiu herb GKSu, drugi zaś mniej znany, to herb hokejowej sekcji Górniczego Klubu Sportowego, z zeszłego stulecia, kiedy to rodził się hokej na jastrzębskiej ziemi. Ostatnie modyfikacje, jakie nastąpiły w klubie to roszady kadrowe w zespole.

O wszystkich zmianach informowaliśmy na bieżąco. Jednak, jak powiedział prezes JKH GKS Jastrzębie, Kazimierz Szynal, klub wciąż prowadzi rozmowy z dwoma zawodnikami z Polski – napastnikiem i obrońcą. Okno transferowe w PLH zamyka się dopiero ostatniego grudnia, więc zostało jeszcze sporo czasu na zamknięcie kadry zawodników.

Na dzień dzisiejszy kadra Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie przedstawia się następująco:

[b]Bramkarze[/b]: Kamil Kosowski, Piotr Jakubowski oraz Bartosz Mrula

[b]Obrońcy[/b]: Tomasz Pastryk, Piotr Szynal, Rudolf Wolf, Paweł Lerch, Kamil Górny, Mateusz Bryk,
Łukasz Pomorski,  Adrian Labryga oraz Grzegorz Piekarski

[b]Napastnicy[/b]: Rafał Bernacki, Damian Kiełbasa, Mateusz Danieluk, Maciej Rajski, Jakub Radwan, Łukasz Materna, Rafał Bibrzycki, Marek Pavlaczka, Andrej Szoke, Arkadiusz Kąkol, Tomasz Kulas, Tomasz Mackiewicz, Pavel Zdrahal oraz Petr Lipina.
źródło: Hokej.Net

Przeczytaj również