Czas na wielką siatkówkę w Katowicach! W GKS-ie powstała nowa sekcja.

01.10.2015
W dniu dzisiejszym doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy TKKF Czarnymi Katowice a GKS-em Katowice. Na mocy podpisanych dokumentów w I lidze siatkówki mężczyzn już w tym sezonie wystąpi GKS Katowice!
Marcin Gruszczyński
"Jest to kolejny krok w kierunku budowania silnego klubu wielosekcyjnego, który wpisuje się w strategię sportową Katowic i prezydenta Marcina Krupy. Miasto stara się przy współpracy z podmiotami sportowymi budować dużą markę, aby Katowice stały się potęgą sportową" – przekazał Waldemar Bojarun, wiceprezydent miasta.

Wszystkie sprawy formalne zostały już załatwione w PZPS-ie i nie ma żadnych przeszkód, by już od pierwszego, sobotniego meczu w Suwałkach siatkarze wybiegli na parkiet w strojach z herbem GKS-u Katowice. A te prezentują się bardzo okazale, kolorystycznie zbliżone są do strojów drużyny piłkarskiej.

Sekcja siatkarska swoje mecze rozgrywać będzie w hali na obiektach sportowych „Kolejarz”. Problemem w jej zapełnieniu może być jednak…. terminarz. Pierwsze mecze sekcji siatkarskiej pokrywają się z terminami meczów sekcji piłkarskiej. Jak jednak zaznaczył prezes GKS-u Wojciech Cygan, zarówno w tym zakresie, jak i w kwestiach marketingowych, oba kluby będą w ciągu najbliższych tygodni starały się dojść do jak najlepszych rozwiązań.
 
źródło: własne
autor: Marcin Gruszczyński

Przeczytaj również