Czas na rewolucje. Trener i dyrektor sportowy zwolnieni z GieKSy!

18.05.2019

Niespełna kilka godzin po spadku GKS-u Katowice do drugiej ligi, rada nadzorcza spółki podjęła decyzje o zwolnieniu trenera Dariusza Dudka oraz dyrektora sportowego, Tadeusza Bartnika. Dodatkowo prezes sekcji piłkarskiej, Marcin Janicki, oddał się do dyspozycji zarządu. 

Rafał Rusek/PressFocus

- Trudno powiedzieć cokolwiek normalnego, logicznego po takim spotkaniu. Mieliśmy sytuację na 2:1, którą powinniśmy wykorzystać. Niestety, nie udało nam się tego dokonać, chwilę później straciliśmy bramkę i na dzisiaj jesteśmy w drugiej lidze. W imieniu swoim i piłkarzy przepraszam wszystkich naszych kibiców za taką postawę i wynik. Zobaczymy, co teraz się wydarzy, ale to już nie jest zależne ode mnie. Raz jeszcze wszystkich przepraszam - przyznawał na pomeczowej konferencji prasowej trener Dariusz Dudek. 44-latek zapewne nie spodziewał się, że jego los rozstrzygnie się tak szybko.

Dudek trafił na Bukową w październiku 2018 roku, zastępując na stanowisku zwolnionego Jacka Paszulewicza. Szkoleniowiec łącznie poprowadził GKS w 21 spotkaniach i ostatecznie nie udało mu się go utrzymać na zapleczu Ekstraklasy. Wraz z trenerem zdymisjonowany został dyrektor sekcji piłki nożnej, Tadeusz Bartnik, który swoją funkcję pełnił od listopada 2017 roku. Na razie niewiadomy jest los prezesa Marcina Janickiego, który po meczu z Bytovią sam postanowił podać się do dymisji.

Jak przyznaje również klub na łamach swojej strony internetowej, o kolejnych decyzjach będzie informować na bieżąco. 

autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również