Chrobry - Górnik 29-28. Play-offy uciekają!

02.12.2015
Co jest z tym zespołem? Górnik Zabrze przegrał trzeci ligowy mecz z rzędu i w tabeli zajmuje zaledwie 10. miejsce.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Początek spotkania nie zapowiadał kolejnej porażki. Zabrzanie prowadzili już 4-0, a jedną z bramek rzucił Michał Adamuszek - dopiero co pozyskany ze Śląska Wrocław zawodnik. Było to jednak jego jedyne trafienie w tym spotkaniu. Przestali trafiać także jego koledzy z drużyny, przez co do przerwy widniał remis po 16.

Druga połowa była zacięta, jednak zwycięstwo powędrowało na konto Chrobrego, w czym spora zasługa Adama Babicza, który rzucił cztery ostatnie bramki dla głogowian. Przed szansą na wyrównanie stanął jeszcze Jurij Gromyko, ale piłka po jego rzucie trafiła tylko w poprzeczkę.

Kolejna porażka spowodowała, że "Trójkolorowi" zajmują dopiero 10. miejsce w tabeli superligi. Odnotować należy, że w Głogowie nie grał m.in. Mateusz Kornecki, który ma problemy z piętą.

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 29-28 (16-16)

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 7, Pawłowski 1, Płócienniczak 2, Świtała 5, Sadowski 5, Bąk, Babicz 5, Gujski 1, Tylutki 1, Sobut 2, Kubała. Trener Piotr Zembrzuski.

Górnik: Witkowski, Kicki - Daćko 2, Tomczak 8, Gromyko 2, Piątek, Jurasik 4, Buszkow 5, Tatarincew 3, Gliński 1, Ścigaj 2, Adamuszek 1. Trener Mariusz Jurasik.