Beniaminek uszczelnia defensywę. „GieKSa” z nowym stoperem na pokładzie

24.06.2021

Pierwszym transferem GKS-u Katowice, dokonanym przez klub tuż po awansie do Fortuna 1. Ligi, okazało się być pozyskanie Oskara Repki. Młody stoper, mogący również występować na pozycji defensywnego pomocnika, w ostatnim czasie rywalizował na trzecim poziomie rozgrywkowym w barwach Pogoni Siedlce, choć w swoim CV ma on również wpisane występy w Chrobrym Głogów czy młodzieżowej reprezentacji Polski.

Marcin Bulanda/PressFocus

W trakcie swojej juniorskiej kariery, Repka przywdziewał barwy bydgoskiego Zawiszy oraz niemieckiego Karlsruher SC. W 2018 roku piłkarz, urodzony w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, postanowił jednak powrócić do kraju i zdecydował się zasilić szeregi gdyńskiej Arki. Zawodnik ten błyskawicznie jednak został wypożyczony do pierwszoligowego Chrobrego Głogów, gdzie od końcówki września i pucharowego pojedynku z Polonią Głubczyce, stoper wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie nowego zespołu.

Po rocznym pobycie na Dolnym Śląsku, Repka postanowił przenieść się do występującej w II Lidze Pogoni Siedlce. Tam też 22-latkowi udawało się łapać sporo minut, a niedawno zakończony sezon 2020/2021 zamknął na 26 oficjalnie rozegranych spotkań oraz trzech zdobytych bramkach. Kolejne rozgrywki piłkarz spędzi już jednak na Bukowej, gdyż podpisał on z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok.

- Jednym z założeń w zakresie budowy zespołu na kolejny sezon było sprowadzenie zawodnika do rywalizacji na pozycji defensywnego pomocnika. Oskar jest nadal młodym, perspektywicznym zawodnikiem, jednak regularnie występującym na poziomie centralnym. Wpisuje się on zarówno w oczekiwany profil pozycyjny, a także mentalny naszej drużyny - przyznał na łamach oficjalnej strony „GieKSy” Robert Góralczyk, dyrektor piłkarskiej sekcji klubu.

- Cieszę się z tego, że mogę wrócić do 1. Ligi. Zawsze przeciwko „GieKSie” grało mi się dość ciężko, a poza tym cieszę się na możliwość rywalizacji z nowymi kolegami z drużyny - zapowiada pierwszy zawodnik, który zdecydował się zasilić szeregi GKS-u podczas letniego okienka transferowego. Do tej pory bowiem śląski klub podejmował jedynie próby przewietrzenia swojej szatni, ogłaszając zakończenie współpracy z Bartoszem Mrozkiem, Piotrem Kurbielem oraz Michałem Gałeckim.

autor: PP

Przeczytaj również