Będą trenować w Janowie

28.07.2008
Hokeiści Zagłębia co najmniej do końca tygodnia będą trenować na obiekcie Naprzodu Janów.
 Na Stadionie Zimowym w Sosnowcu doszło do awarii systemu chłodzenia tafli. Usterka została już naprawiona, ale na lód hokeiści będą mogli wyjechać dopiero w przyszłym tygodniu.
 - Do awarii doszło po treningu GKS Tychy, który z powodu remontu własnego lodowiska korzysta z gościnności naszego obiektu. W Polsce jest tylko jeden dystrybutor odpowiednich części, ale wszystko jest już pod kontrolą. Do końca tygodnia wszystko powinno być w porządku. Do tego czasu dogadaliśmy się z władzami Katowic i nasz zespół będzie trenował na lodowisku w Janowie – informuje Zbigniew Drążkiewicz, dyrektor MOSiR w Sosnowcu.

W Janowie sosnowiczanie rozegrają pierwszy podczas tegorocznych przygotowań mecz kontrolny. Rywalem Zagłębia będzie miejscowy Naprzód. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 17. Pierwotnie mecz miał się odbyć w Sosnowcu. – W tej sytuacji to my wystąpimy w roli gości – tłumaczy Adam Bernat, prezes Zagłębia.W piątkowym meczu w barwach Zagłębia zagrają testowani Brad Smulders oraz Maciej Szewczyk.
autor: Krzysztof Polaczkiewicz

Przeczytaj również