AZS - Nbit 6-1. Beniaminek rozbity

13.10.2015
W ostatnim meczu 4. kolejki Futsal Ekstraklasy AZS UŚ rozgromił beniaminka z Gliwic. Festiwal strzelecki urządził sobie Tomasz Dura, który zdobył hat-tricka.
Pomimo tego, że gliwiczanie przed meczem znajdowali się wyżej w tabeli, a ich aspiracje są wysokie, jednoznacznego faworyta tego spotkania ciężko było wskazać. Co prawda goście w swoich szeregach mają zawodników, którzy sięgali po mistrzostwo Polski, jak np. Szymon Maksym, ale i AZS przed sezonem się wzmocnił. O sile drużyny stanowi między innymi Tomasz Dura, który zdobywał złoty medal z Rekordem Bielsko-Biała.

Już na początku tej rywalizacji stało się jasne, która z drużyn będzie dyktowała warunki. W 6. i 9. minucie bramki dla AZS-u strzelił wspomniany Dura. Od tej pory katowiczanom grało się łatwiej, co przełożyło się na końcowy wynik. Tuż przed przerwą pewności siebie dodał im jeszcze Krzysztof Piskorz, który na sekundę przed dźwiękiem syreny podwyższył na 3-0.

Druga część spotkania nie zwiastowała zmiany. Najpierw Robert Gładczak, a później ponownie Dura, podwyższyli na 5-0. Choć po minucie od gola byłego zawodnika Rekordu bramkę dla gości strzelił Michał Włodarek, to wiadomo było kto to spotkanie wygra. Zdecydowana przewaga została jeszcze udokumentowana na dwie minuty przed końcem, kiedy wynik spotkania ustalił Krzysztof Piskorz.

Goście doznali pierwszej porażki w tym sezonie, a AZS udowodnił, że nie można ich lekceważyć. Katowiczanie dzięki zwycięstwu przesunęli się na 7. miejsce w tabeli i tracą jedno oczko do plasującego się na 6. pozycji Nbitu Gliwice.

AZS UŚ Katowice - Nbit Gliwice 6-1 (3-0)

1-0 Tomasz Dura 6 min.
2-0 Tomasz Dura 9 min.
3-0 Krzysztof Piskorz 20 min.
4-0 Robert Gładczak 26 min.
5-0 Tomasz Dura 33 min.
5-1 Michał Włodarek 34 min.
6-1 Krzysztof Piskorz 38 min.