Artur Jankowski w Górniku! Tym razem handballowym

02.08.2017
Były prezes Górnika Zabrze i aktualny członek rady nadzorczej "Trójkolorowych", Artur Jankowski został dyrektorem zarządzającym NMC Górnika Zabrze.
Łukasz Laskowski/Press Focus
Jankowski był prezesem futbolowego Górnika w latach 2011-2014, czyli w czasie, w którym handballowa Pogoń Zabrze zmieniła nazwę i barwy. Przed sezonem 2013/2014 odbyła się wspólna prezentacja dwóch Górników i konferencja, na której Jankowski był obecny razem Bogdanem Kmiecikiem, który dalej jest właścicielem zespołu szczypiornistów.

- To dla mnie duże wyróżnienie i wyzwanie. Moja  wiedza i  wieloletnie doświadczenie będzie ważne, aby podnieść klub na wyższy poziom operacyjny i sportowy. Mamy przed sobą cele krótko- i długoterminowe, wspólnie z właścicielem klubu,  panem Bogdanem Kmiecikiem, wiemy jak i co chcemy  osiągnąć  - mówi nowy dyrektor zarządzający.

- Artur Jankowski to osoba w środowisku sportowym i biznesowym dobrze znana i nikomu jej przedstawiać nie trzeba. Chcemy zbudować profesjonalny klub, który za kilka lat będzie bił się o ligę mistrzów. Wierzymy w to i jesteśmy pewni, że jest to w naszym zasięgu - komentuje Kmiecik.
źródło: handballzabrze.pl / SportSlaski.pl

Przeczytaj również