Znowu sensacja! Finał Pucharu Polski bez gospodarzy!

27.12.2018

Nie będzie śląskiego finału hokejowego Pucharu Polski w Tychach. Gospodarze po słabym meczu w swoim wykonaniu dali się wypunktować nowotarskiemu Podhalu i spotkanie o trofeum obejrzą z trybun Stadionu Zimowego.

Łukasz Sobala/Press Focus

Obrońcy trofeum nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu gry i od początku mieli spore problemy z dobrze dysponowanymi nowotarżanami. Przemysław Odrobny przy kolejnych próbach gospodarzy był bezbłędny, inna sprawa, że tyszanie nie potrafili stworzyć sobie naprawdę klarownej okazji do zdobycia gola.

W tym elemencie zdecydowanie skuteczniejsi byli gracze Podhala. John Murray po raz pierwszy skapitulował w 8. minucie, a pokonał go Kacper Guzik. W 31. minucie bramkarz GKS-u dał się zaskoczyć po raz drugi. Najpierw uderzał Jonas Sammalmaa, później przytomnie dobijał Krzysztof Zapała i było 2:0. Kiedy na nieco ponad 3 minuty przed zakończeniem drugiej tercji na 3:0 dla gości podwyższył Krystian Dziubiński stało się jasne, że o finał gospodarzom turnieju będzie w tym roku naprawdę trudno.

Tym bardziej, że również w trzeciej tercji, mimo optycznej przewagi tyszanie mieli problemy z zawiązaniem dobrej, ofensywnej akcji. Odrobny był bezbłędny przy próbach Bryka, Ciury, Cichego czy Klimienki, a konsekwentną grą w defensywie robotę ułatwiali mu jak mogli hokeiści z Nowego Targu. Co więcej - w 53. minucie to goście byli bliżsi strzelenia kolejnego gola. Po uderzeniu Dziubińskiego Murraya uratował słupek.

TatrySki Podhale w finałowym meczu Pucharu Polski spotka się z JKH GKS-em Jastrzębie, które niespodziewanie po rzutach karnych pokonało Tauron KH GKS Katowice. Początek meczu o trofeum w piątek o 19:45.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
0:1 - Kacper Guzik (Bartłomiej Neupauer, Joonas Sammalmaa) 7:42
0:2 - Krzysztof Zapała (Joonas Sammalmaa, Eetu Koski) 30:40 (5/4)
0:3 - Krystian Dziubiński (Jarosław Różański) 36:39

Tychy: Murray - Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Michnow - Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Jeronau, Klimienko, Cichy, Szczechura - Kogut, Kolarz, Jeziorski, Galant, Witecki.

Podhale: Odrobny- Wajda, Tolvanen, Różański, Dziubiński, Koski - Jaśkiewicz, Kolusz, Sammalmaa, Neupauer, Guzik - Hovinen, Moksunen, Siuty, Zapała, Michalski - Mrugała, Dutka, Worwa, Kapica, Słowakiewicz.