Zawodnik Górnika zagra w Serie B. Powalczą o powrót do elity

26.05.2022

Wyjaśnia się przyszłość kilku graczy Górnika Zabrze, którym latem wygasają kontrakty. Gorącymi kąskami dla zachodnich klubów okazali się młodzi defensorzy. Od jakiegoś czasu wiemy, że szeregi Paderborn wzmocni Adrian Gryszkiewicz. Powoli klaruje się także kierunek, jaki obrał Przemysław Wiśniewski.

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że Wiśniewski tego lata przeprowadzi się do Włoch. W przyszłym sezonie będzie bronił barw jednego ze spadkowiczów z włoskiej Serie A. Inny były gracz "Trójkolorowych", Szymon Żurkowski, w rozgrywkach tych radzi sobie coraz lepiej.

Zespołem, jaki Wiśniewski będzie reprezentować w kolejnym sezonie będzie Venezia FC. To ambitny projekt, który w obecnym sezonie nie poradził sobie na najwyższym poziomie we Włoszech. Drużyna ta zajęła ostatnie miejsce w rozgrywkach Serie A, tracąc cztery punkty do strefy bezpiecznej.

W ostatnich latach Venezia dała się poznać przede wszystkim z przepięknych – ale również szalenie drogich – koszulek meczowych, których klubowi zazdrości cały świat. Na stadion można się dostać gondolą i właśnie w taki sposób po mieście podróżują piłkarze przyjezdni.

Jednak przede wszystkim obrońca Górnika trafia do klubu, w którym włodarze mają głowę na karku a także pomysł na rozwój drużyny jako markę. To świetne miejsce do promocji swojego nazwiska we Włoszech, zgodnie z filozofią klubu, który wprowadza model biznesowy na piłkarskim rynku, polegający na pozyskując zawodników po jak najmniejszej cenie, aby sprzedać ich z zyskiem.

autor: Antoni Majewski

Przeczytaj również