Zagłębie - Cracovia 5-1

09.12.2008
Hokeiści Zagłębia znaleźli wreszcie sposób na Cracovię. Sosnowiczanie po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach pokonali zespół z Krakowa. I to w jakim stylu!

Sosnowiczanie rozbili zespół mistrzów Polski, wygrywając na Stadionie Zimowym 5-1. O efektownym zwycięstwie przesądziła koncertowa gra Zagłębia w drugiej tercji, wygranej aż 4-0. Takiego upokorzenia drużyna z Grodu Kraka nie przeżyła już dawno.

Gospodarze grali niezwykle ambitnie, a zarazem efektywnie. Worek z bramkami rozwiązał Jozef Kohut, dla którego było to gol numer pięć w trzech ostatnich spotkaniach. Po niespełna 100 sekundach było już 2-0. Po piekielnie mocnym uderzeniu Jarosława Kuca, tor lotu krążka zmienił Radim Antonović i trybuny Stadionu Zimowego znów eksplodowały radością.

Goście zaczęli się gubić, a Zagłębie rozkręcało się w najlepsze i zdobyło kolejne gole. Najpierw atomowy strzał Artura Ślusarczyka dał sosnowiczanom trzecią bramkę, a wynik na 4-0 podwyższył technicznym uderzeniem Antonovic.

W trzeciej tercji miejscowi dokonali dzieła zniszczenia, a piątą bramkę Sebastian Biela. Cracovię stać było tylko na trafienie honorowe, autorstwa Daniela Laszkiewicza.

- Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że trzeba zagrać na 100 procent. Tak też się stało. Chłopcy byli zdyscyplinowani taktycznie, potrafili bez litości wykorzystać słabość rywala. Dziękuję drużynie za zaangażowanie - powiedział po meczu Jan Vavrecka, który po raz trzeci prowadził zespół z Sosnowca i odniósł z nim trzecie zwycięstwo.