Zagadka rozwiązana? Snajper Błękitnych zagra w Katowicach

04.01.2020

Piotr Kurbiel ma być napastnikiem, którego GKS Katowice w poniedziałek oficjalnie przedstawi jako swojego  nowego gracza.

Norbert Barczyk/PressFocus

- W poniedziałek ogłosimy zakontraktowanie nowego napastnika. To - przynajmniej póki co - będzie jedyne, potwierdzone wzmocnienie drużyny - zapowiedział w czwartkowej rozmowie z naszym portalem dyrektor sportowy GKS-u Katowice, Robert Góralczyk. Nazwisko wspomnianego snajpera udało się jednak poznać nieco wcześniej.

Jak informuje "Katowicki Sport" piłkarzem "GieKSy" zostanie Piotr Kurbiel. 23-latek z Błękitnych Stargard podąży śladem Grzegorza Rogali, który przed sezonem trafił na Bukową z tego samego klubu.

Kurbiel - po odejściu z Katowic Daniela Rumina - ma być konkurentem do miejsca w składzie dla Dawida Rogalskiego. Szanse powinien mieć spore, biorąc pod uwagę, że w tym sezonie ma już na koncie 7 trafień, a więc raptem jedno mniej od najskuteczniejszego snajpera "GieKSy". Kolejne dwa gole dopisał sobie w ramach gier o Puchar Polski przeciwko Sandecji Nowy Sącz i Stali Mielec. Przy Bukowej myśleli również o sprowadzeniu z Elany Toruń doskonale znanego trenerowi Rafałowi Górakowi Filipa Kozłowskiego, ale ostatecznie klubom nie udało się dojść w tej kwestii do porozumienia.

Piotr Kurbiel jest wychowankiem Juniora Radom, ale w dorosłym futbolu debiutował w barwach Lecha Poznań. W III-ligowych rezerwach "Kolejorza" imponował skutecznością, w sezonie 2015/16 zadebiutował w Ekstraklasie, ale jego dotychczasowa przygoda w "elicie" póki co zakończyła się na trzech symbolicznych występach. Zanim trafił do Błękitnych, reprezentował również barwy I-ligowej wówczas Pogoni Siedlce i II-ligowej Olimpii Elbląg. Co ciekawe, piłkarz był już testowany przez "GieKSę" latem 2018 roku, wówczas jednak nie znalazł uznania w oczach trenera Jacka Paszulewicza.

autor: ŁM

Przeczytaj również