Wykonawca rezygnuje. Co dalej ze stadionem w Bytomiu?

03.12.2018

Generalny wykonawca modernizacji stadionu piłkarskiego bytomskiej Polonii odstępuje od umowy dotyczącej realizacji przedsięwzięcia. Informację na ten temat można znaleźć na stronie internetowej miasta Bytom.

Norbert Barczyk/PressFocus

Treść informacji opublikowanej na stronie www.bytom.pl:

"3 grudnia 2018 r. do spółki Bytomski Sport wpłynęło oświadczenie o odstąpieniu od umowy dotyczącej realizacji modernizacji stadionu piłkarskiego im. E. Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu przekazane przez generalnego wykonawcę spółkę S-Sport Sp. z o.o.

Po objęciu funkcji przez nowego prezesa Bytomskiego Sportu – 30 listopada 2018 r. – okazało się, że 29 października 2018 r. były prezes Zbigniew Cieńciała zawarł aneks do umowy z generalnym wykonawcą „Modernizacji istniejącego stadionu piłkarskiego im. E. Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu”.  Treść tego aneksu była utrzymywana w tajemnicy przed pracownikami spółki i Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Z aneksu wynika, że zostały zmienione istotne postanowienia umowy dotyczące terminów realizacji przedsięwzięcia.

Tymczasem firma S-Sport Sp. z o.o. od samego początku zwlekała z wykonaniem zadań. Od początku realizacji umowy z 6 kwietnia 2018 r. wykonawca nie dotrzymywał terminów umownych. Jednocześnie zażądał od Bytomskiego Sportu przedstawienia gwarancji zapłaty.

3 grudnia 2018 r. do spółki Bytomski Sport ponownie wpłynęło oświadczenie o odstąpieniu od umowy przekazane przez generalnego wykonawcę spółkę S-Sport.

Pierwsze oświadczenie o odstąpieniu od umowy przez firmę S-Sport Sp. z o.o. wpłynęło do spółki Bytomski Sport 15 października 2018 r. Wówczas przedstawiciele wykonawcy zaprzeczyli, jakoby taki dokument do Bytomskiego Sportu został wysłany – oświadczenie wykonawcy było jednak sprzeczne z rzeczywistością.

Wobec zaistniałej sytuacji, po przeanalizowaniu dokumentów, Zarząd spółki Bytomski Sport Sp. z.o.o przedstawi plan dalszych działań. W związku z podejrzeniem działania na szkodę spółki, obecny zarząd Bytomskiego Sportu rozważa podjęcie dalszych kroków prawnych w tym zakresie.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu"


Przypomnijmy, że IV-ligowa obecnie Polonia Bytom z obiektu przy Olimpijskiej wyprowadziła się przed obecnym sezonem, Po pracach rozbiórkowych stadion im. Edwarda Szymkowiaka nie nadaje się już do rozgrywania w tym miejscu ligowych spotkań. Obecnie "Niebiesko-czerwoni" korzystają z gościnności Szombierek. Stadion przy Olimpijskiej miał być gotowy przed rozgrywkami 2020/21. 

źródło: UM Bytom
autor: ŁM

Przeczytaj również