Viktoria Belmas opuszcza „Niebieskie”

03.08.2015
Niestety. Pisaliśmy już parokrotnie podczas tego lata o osłabieniach, jakie wciąż są udziałem żeńskiej drużyny szczypiornistek chorzowskiego Ruchu.
Norbert Barczyk/pressfocus.pl
Dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnej niezbyt pozytywnej dla kibiców „Niebieskich” informacji. Drużynę opuszcza bowiem jedna z „najjaśniejszych” jej postaci – Viktoria Belmas.

Sprowadzona rok temu do Chorzowa Ukrainka świetnie odnalazła się na polskich parkietach. Była wyróżniającą się zawodniczką KPR-u i dlatego sporym osłabieniem dla zespołu była już jej kontuzja, której doznała w końcówce poprzednich rozgrywek.

Mimo wszystko wydawało się, że kiedy tylko reprezentantka swojego kraju w pełni wróci do zdrowia, ponownie pojawi się także na parkiecie przy Dąbrowskiego. Niestety taka sytuacja póki co nie będzie miała miejsca.

Belmas podpisała właśnie trzyletni kontrakt z odwiecznym rywalem chorzowianek, Zagłębiem Lubin i to w barwach „Miedziowych” zagra w sezonie 2015/16. Szkoda, bo młoda zawodniczka zyskała sobie naprawdę sporą sympatię kibiców Ruchu.

Przypomnijmy, że dokładnie odwrotną drogę – z Lubina do Chorzowa – przeszła podczas trwającej przerwy w rozgrywkach Paulina Tracz, która niedawno wzmocniła ekipę „Niebieskich”.
źródło: sportslaski.pl/ruch-chorzow.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również