Trudna rola Ruchu w Gdyni

24.01.2015
Po cennej wygranej z Piotrcovią i świetnym meczu Victorii Belmas, „Niebieskie” jadą do Gdyni. Tym razem czeka ich dużo trudniejsze zadanie. Rywalem jest przecież tamtejszy Vistal.
Łukasz Laskowski/pressfocus.pl
We wrześniu tamtego roku Ruch podejmował w chorzowskiej hali przy Dąbrowskiego aktualne wiceliderki tabeli Superligi. I choć wiele wskazywało wtedy na tryumf gości, „Niebieskie” niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie, pokonały wyżej notowane przeciwniczki 26-23. 

W dniu jutrzejszym gdynianki na pewno będą pałały wielką żądzą rewanżu za potknięcie sprzed kilku miesięcy w Chorzowie. Była to przecież jedna z zaledwie trzech porażek, jakie poniósł team trenera Tetelewskiego w bieżących rozgrywkach.

KPR nie może jednak zagrać nad morzem tak jakby obawiał się rywalek bardziej niż innych oponentów. Trzeba wyjść na parkiet z ambicją i wiarą w końcowy sukces, a kto wie czy nie okaże się wówczas, iż Ruch po prostu „nie leży” w tym sezonie Vistalowi. Co może zakończyć się w takiej sytuacji drugą z rzędu wygraną chorzowskich szczypiornistek nad gdyniankami.

Tego oczywiście zawodniczkom Marcina Księżyka serdecznie życzymy. I trzymamy kciuki za ich niedzielny występ, który rozpocznie się o 17:30.
źródło: SportSlaski.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również