Treningi w całym województwie. Kuloodporni zapraszają

10.12.2018

W Katowicach, Sosnowcu, Częstochowie, Tychach i oczywiście Bielsku-Białej trenować będą w przyszłym roku Kuloodporni Bielsko-Biała w ramach przygotowań do rywalizacji w Amp Futbol Ekstraklasie. Równolegle klubowi trenerzy prowadzić będą, w Bielsku-Białej i okolicach, treningi dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Bart Foto Sport

Kuloodporni początkiem stycznia wrócą do treningów. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną pod szkoleniowym okiem Dawida Polaka. Trener, który w przeszłości pracował z młodzieżą GKS-u Katowice do tej pory był asystentem Macieja Kozika (po zakończeniu poprzedniego sezonu zapowiedział roczny rozbrat z zespołem). Bielska drużyna ma w planach zajęciach „wyjazdowe”. – 26 stycznia zorganizujemy trening wyjazdowy w Katowicach, 23 lutego w Częstochowie, 3 marca w Sosnowcu, a na przełomie marca i kwietnia będziemy w Tychach. Jesteśmy jedyną tego typu organizacją w województwie śląskim, dlatego staramy się aktywnie szukać nowych zawodników w całym regionie – mówi Daniel Kawka, założyciel Kuloodpornych.

Fundacja Kuloodporni to nie tylko zespół seniorów rywalizujący z powodzeniem w Amp Futbol Ekstraklasie – bielska drużyna jest aktualnym wicemistrzem Polski. Klubowi trenerzy swoją uwagę skierowali także na dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. – Jako jedyny ekstraklasowy klub prowadzimy regularne treningi dla dzieci i młodzieży po amputacji lub z niedorozwojem kończyny. Chcemy stawiać na wychowanków. Efekty takiej pracy są zawsze odłożone w czasie, ale wierzę, że warto pracować w ten sposób. Na ten moment trenuje u nas pięciu młodych zawodników. Jako fundacja prowadzimy także treningi piłkarskie dla dzieci z wszelkimi niepełnosprawnościami ruchowymi. W tej sekcji mamy czternastu małych sportowców. To dla nas bardzo ważny projekt, ponieważ takich zajęć w województwie śląskim nie ma, a liczba beneficjentów jest bardzo duża. Zainteresowanie jest odczuwalne, dlatego planujemy otwarcie filii w innych miejscowościach naszego województwa – podkreśla prezes Fundacji Kuloodporni.

Zajęcia z dziećmi prowadzi m.in. trener i fizjoterapeuta Patryk Grzybek. – Patryk dołączył do nas w maju. Dzięki jego zaangażowaniu rozwój projektu mocno przyśpieszył. Ze względu na charakter przedsięwzięcia niełatwo jest nam znaleźć trenerów. Patryk u nas odnalazł się doskonale – chwali posiadacza licencji trenerskiej UEFA nasz rozmówca.

Czterech zawodników Kuloodpornych – Bartosz Łastowski, Łukasz Miśkiewicz, Mariusz Krzempek, Krzysztof Wrona – wzięło udział w rozegranych na przełomie października i listopada mistrzostwach świata w amp futbolu. To nie jedyny bielski akcent podczas turnieju, którego gospodarzem był Meksyk. – Cieszę się, że jako fundacja mieliśmy swój wkład w udział naszej reprezentacji w mistrzostwach świata. Czterech naszych zawodników grało w Meksyku. Bartek ponownie był jednym z najlepszych graczy w drużynie, a Łukasz fantastycznie spisywał się między słupkami. Oficjalnym fotografem kadry był współpracujący z nami Bartłomiej Budny, a jednym z sędziów mieszkający w Kozach Paweł Susek. Dołączył on do ampfutbolowej społeczności dzięki naszym działaniom w regionie. Spisywał się na tyle dobrze, że powierzono mu sędziowanie najważniejszych pojedynków, w tym meczów otwarcia i finału – zaznacza ukontentowany Kawka.
 

Foto: Marcin Łukaszewicz - Daniel Kawka i Partyk Grzybek
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: Krzysztof Biłka

Przeczytaj również