Test cierpliwości. Piłkarze Ruchu sprawdzają konta

04.02.2019

Cierpliwość została wystawiona na próbę, ale są powody do umiarkowanego optymizmu. Na konta piłkarzy chorzowskiego Ruchu trafiają zaległe pensje co oznacza, że działacze dotrzymują obietnic złożonych "szatni" w miniony piątek.

Marcin Bulanda/PressFocus

Fani "Niebieskich" oczekują zapowiadanego komunikatu, mającego potwierdzić że dla Ruchu nadchodzą pomału lepsze, albo przynajmniej spokojniejsze czasy. Mowa o sponsorze, którego logo miałoby wkrótce trafić na koszulki "Niebieskich", oraz umowie między największymi udziałowcami klubu - miastem i firmą Carbonex, która ma zagwarantować "niebieskiej" spółce znaczne, pozwalające na spięcie budżetu wpływy. Jak usłyszeliśmy w klubie, strony wkrótce powinny opublikować stosowny komunikat dotyczący tej kwestii.

Póki co według internetowych raportów giełdowych chorzowianie zaciągnęli również pożyczkę udzielonej im w kwocie przeszło 1,5 miliona złotych przez Miasto Chorzów. Sytuacja zdaje się pomału stabilizować. Udało nam się potwierdzić, że na konta piłkarzy trafiają zaległe wypłaty. Tymczasem część z nich - wobec których dług wynosił już dwa miesiące - miała zdążyć złożyć w klubie wezwania do zapłaty, co stanowiło swego rodzaju "pogrożenie palcem" i w przypadku niedotrzymania słowa przez włodarzy Ruchu mogłoby pozwolić na rozwiązanie kontraktów. Nie było za to mowy o organizowaniu protestu przed sparingowym spotkaniem z Podhalem Nowy Targ. Inna sprawa, że na próbę wystawiona została nie tylko cierpliwość zawodników, ale i pracowników administracji.

Trwa tymczasem dopinanie kadry drużyny przed startem wiosennych zmagań w lidze. Już wcześniej kontrakty z Ruchem podpisali Lucjan Zieliński, Michał Mokrzycki i Mateusz Duchowski. Chorzowianie chcą zatrudnić również bramkarza Dawida Smuga, stopera Łukasza Wiecha i bocznych obrońców - Konrada Budkę oraz Mateusza Lechowicza. Przez najbliższe pół roku na wypożyczeniu w III-ligowym Stilonie Gorzów Wielkopolski będzie grać z kolei Gracjan Komarnicki.

autor: ŁM

Przeczytaj również