Szczypiorniak na Żywiecczyźnie na półmetku. Dominacja ekipy z Łodygowic

16.01.2015
Zespoły uczestniczące w rozgrywkach Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt dotarły do półmetka rywalizacji. Przez pierwsza fazę niczym burza przemknęły zawodniczki SPR Łodygowice.
Styczniowy turniej ligowy, który odbywał się w hali sportowej w hali Łodygowicach pod honorowym patronatem wójta gminy Łodygowice Andrzeja Pitery, przyniósł wiele emocji i dramaturgii. Podczas tych zmagań decydowało się, który z zespołów będzie liderem ligi na półmetku. W najciekawszym ze spotkań ekipa gospodyń mierzyła się z piłkarkami ręcznymi z Łękawicy. Do przerwy mecz był wyrównany, a miejscowy zespół prowadził 4-3. Sił na równorzędną walkę przyjezdnym nie starczyło po pauzie i ostatecznie uległy 3-9. Łękawica zapewniła sobie równocześnie fotel wicelidera zmagań, pokonując 5-3 szczypiornistki z Żywca. Co warte podkreślenia, w pierwszej fazie ligi wszystkie 11 meczów wygrały mistrzynie z Łodygowic, które zarazem liderują tabeli w walce o miano najlepszej drużyny na Żywiecczyźnie. Prymat Ziemi Bielskiej należy aktualnie do zespołu z Bystrej.

Teraz podbeskidzkie piłkarki mają nieco wytchnienia, bo kolejny turniej ligowy, już w ramach rundy rewanżowej, planowany jest na 21 lutego w Bystrej. Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami: Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi i Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty. Medialnego wsparcia udziela portal SportSlaski.pl.
źródło: SportSlaski.pl
autor: MN

Przeczytaj również