To nie był udany tydzień dla Imperium...

04.04.2015
W ciągu tygodnia zawodnicy Imperium Katowice przegrali dwa spotkania.
Imperium Katowice
Najpierw, 29 marca, Imperium mierzyło się z drugim zespołem Gwardii Opole, który został wzmocniony zawodnikami pierwszego zespołu, który już wywalczył awans do superligi. Od początku było więc wiadomo, że łatwo nie będzie...

Opolanie od samego początku narzucili swój styl gry i szybko objęli prowadzenie, które chyba uśpiło gości, którzy nastawili się na łatwe punkty. Tymczasem w bramce pojawił się Tomasz Łaskawiec, który udanymi interwencjami dał kolegom z drużyny sygnał do ataku. Efekt? Do przerwy to katowiczanie prowadzili dwoma trafieniami.

Druga połowa była już niestety gorsza. Zaczęły pojawiać się błędy, akcje ofensywne nie były już tak skuteczne, co przełożyło się na możliwość kontrowania przez Gwardię. Słabo, wręcz tragicznie, wyglądali gospodarze także przy rzutach karnych - wykorzystali tylko jednego na pięć. Katowiczanom na osłodę pozostają słowa uznania od lidera III ligi...

Imperium Katowice - Gwardia II Opole 27-31 (14-12)

W środę Imperium stoczyło kolejny pojedynek - tym razem z drugim zespołem Olimpii Piekary Śląskie. Tym razem zespół z Katowic zaczął wybornie, od prowadzenia 5-0, ale szybko dał się dojść rywalowi, który już do przerwy prowadził 18-14.

Ponownie Imperium słabo zaprezentowało się w ataku, dając Olimpii szanse do kontrowania. Mimo roszad w składzie, gra nie wyglądała lepiej. Duża nerwowość w grze, sporo błędów i niska skuteczność pod bramką rywala zaowocowała przegraną 25-32.

Imperium z trzema punktami na koncie zajmuje ósme miejsce w tabeli III ligi.

Olimpia II Piekary Śląskie - Imperium Katowice 32-25 (18-14)