Stal - Dąbrowa G. 74-46

09.11.2008
Drużyna z Dąbrowy Górniczej została zdeklasowana na parkiecie w Stalowej Woli. Jedynym zawodnikiem w szeregach MKS-u, który zaprezentował I-ligowy poziom, był Marcin Malcherczyk.
Stal Stalowa Wola przystąpiła do spotkania wzmocniona Markiem Piechowiczem, wychowankiem Zagłębia Sosnowiec i Tomaszem Andrzejewskim, którzy dołączyli do zespołu odpowiednio z Anwilu Włocławek i Stali Ostrów Wlkp. Jak solidne okazały się to transfery mieli okazję doświadczyć na własnej skórze koszykarze z Dąbrowy Górniczej.

Mecz rozpoczął się od skutecznej gry podopiecznych Wojciecha Wieczorka, czego efektem było zwycięstwo w pierwszej kwarcie aż 24-12. Taki wynik zapowiadał kolejną wyjazdową wygraną MKS-u. Jednak to, co się później stało, przekreśliło szansę dąbrowian na jakikolwiek sukces w tej potyczce. Do końca spotkania beniaminek I ligi zdobył już tylko 22 punkty, czyli mniej niż w samej pierwszej części meczu! A zdobycie tylko czterech punktów w drugiej kwarcie jest jednym z gorszych wyników w lidze w tych rozgrywkach.

Jedynym zawodnikiem w szeregach gości, który zaprezentował I-ligowy poziom, był Marcin Malcherczyk. Popularny "Marchewa" zdobył 20 pkt., co przy tak mizernym osiągnięciu całego zespołu jest bardzo dobrym wynikiem. Czynnikiem, który również zadecydował o tak druzgocącej porażce zespołu z naszego regionu jest fatalna postawa "na desce". Zebranie 23 piłek przy aż 45 ze strony gospodarzy jest różnicą, która nie pozwala myśleć o pozytywnym rezultacie.

[b]Stal Stalowa Wola - MKS Dąbrowa Górnicza 74-46 (12-24, 20-4, 19-10, 23-8)[/b]

[b]Stal[/b]: Partyka 18 (3x3), Piechowicz 13, Wołoszyn 13 (3x3), Sobiło 10, Andrzejewski 9, Lisewski 4, Szewczyk 3 (1x3), Szczepaniak 2, Ucinek 2, Jurga 0.
Trener Leszek Kaczmarski.

[b]Dąbrowa G.[/b]: Macherczyk 20 (4x3), Deja 8, Basiński 6, Milewski 4, Zieliński 4, Szczypka 2, Bogdanowicz 1, Koczwara 1,  Adamczyk 0, Koziński 0, A. Lewicki 0, Zawierucha 0.