Specjaliści od kornerów. Gol GKS-u hitem internetu!

02.03.2020

Kapitalna akcja piłkarzy GKS-u Katowice hitem internetu! Stylu, w jaki II-ligowcy z Bukowej rozegrali rzut rożny w starciu z Błękitnymi Stargard, mogłoby pozazdrościć większość ekstraklasowych ekip.

Marcin Bulanda/PressFocus

O ile wynik meczu z Błękitnymi Stargard może być dla "GieKSy" rozczarowaniem, drużyna z Katowic może być dumna ze sposobu w jaki zdobyła w sobotę swojego pierwszego tegorocznego gola w lidze. Była 26. minuta spotkania. Katowiczanie od pierwszej minuty gonili wynik, chwilę wcześniej będąc bliskimi trafienia za sprawą uderzenia Arkadiusza Woźniaka. Ten strzał na rzut rożny sparował jeszcze Konrad Skuza, który po chwili musiał sięgać po piłkę do siatki.

Cztery podania, po których piłka w szybkim tempie krążyła jak po sznurku między zawodnikami II-ligowca, zagranie Macieja Stefanowicza do Adriana Błąda i silny strzał tego ostatniego z ostrego kąta - ta akcja zrobiła już furorę w (nie tylko polskim) internecie. - Wyszło, rzeczywiście wyszło tak jak należy - komentował popis podopiecznych trener Rafał Górak. Nie było zresztą w tym trafieniu grama przypadku. GKS Katowice już po raz 11 w tym sezonie zdobył bramkę po stałym fragmencie gry. Piąty raz uczynił to po rzucie rożnym, ustępując pod tym względem jedynie Resovii i Olimpii Elbląg. - Dało nam to dużo satysfakcji, bo wiadomo, że gdy uda się coś zaplanowanego zawsze cieszy. Staramy się w tygodniu poświęcać czas na to, by znaleźć sposób na zaskoczenie rywali - uśmiechał się szkoleniowiec "GieKSy".

Przeczytaj również