Śląskie kluby znowu w grze. Co czeka nas w Ekstraklasie i Fortuna 1. Lidze? Prognozy bukmacherów

25.11.2021

W najbliższej kolejce po raz kolejny zobaczymy w akcji kluby reprezentujące województwo śląskie. Na boiskach piłkarskiej Ekstraklasy wystąpią tradycyjnie: Górnik Zabrze, Piast Gliwice i Raków Częstochowa. Z kolei w Fortuna 1. Lidze wystąpią takie śląskie kluby jak: GKS Jastrzębie, GKS Tychy, GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Skra Częstochowa i Zagłębie Sosnowiec.

Rafał Rusek/PressFocus

Dostępne są już zakłady bukmacherskie na mecze śląskich zespołów. Kto jest faworytem? Sprawdzamy przewidywania przed meczami najbliższej kolejki u czołowych bukmacherów. Więcej na temat legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce dowiesz się na https://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/zaklady-bukmacherskie/. Na stronie tej dostępna jest także lista legalnych w Polsce bukmacherów.

PKO BP Ekstraklasa – śląskie zespoły faworytami bukmacherów

Bukmacherzy mają dobre informacje dla klubów, które reprezentują województwo śląskie. Zakłady bukmacherskie na mecze 16 kolejki pokazują, że Piast Gliwice, Górnik Zabrze i Raków Częstochowa są faworytami swoich pojedynków.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Piast Gliwice po porażce z Lechem Poznań szybko będzie chciał się odkuć. W meczu z Bruk-Betem Termalicą będzie faworytem. Bukmacherzy w przedmeczowych kursach co do tego nie mają wątpliwości, choć nie powinno to uśpić czujności Piasta Gliwice.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w ostatnich meczach radzi sobie lepiej niż Piast Gliwice. Dwa remisy w minionych kolejkach (Górnik Łęczna i Wisła Płock) poprzedził dość niespodziewany sukces w starciu przeciwko Śląskowi Wrocław. Zakłady bukmacherskie, podobnie jak w przypadku meczu z Piastem, były przeciwko ekipie Słoni. To najlepiej oddaje, że klubu z Niecieczy nie wolno lekceważyć, bo potrafi on zaskoczyć.

Piast Gliwice wciąż ma poważny problem ze stabilizacją formy. Porażki u siebie z Wartą Poznań i na wyjeździe z Lechem potwierdziły, że w Gliwicach coś się popsuło. Aktualne miejsce w środku tabeli nie jest jeszcze poważnym zagrożeniem, ale na pewno jest zawodem dla tych, którzy przyzwyczajali się powoli do Piasta Gliwice w czołówce PKO BP Ekstraklasy. Bukmacherzy, w tym partner zespołu – firma Betclic, tym razem nie widzą jednak innego wyjścia jak domowy sukces.

Zakłady bukmacherskie Betclic na mecz Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Piast Gliwice – 1.87, X – 3.65, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 4.10

Zakłady bukmacherskie Fortuna na mecz Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Piast Gliwice – 1.96, X – 3.55, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 4.00

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze

„Górnicze starcie” ale tylko jeden klub będzie reprezentował województwo śląskie. Górnik Zabrze po minionym weekendzie może być w dobrym nastroju. Lukas Podolski się przełamał, śląskie kluby powiększyły liczbę wygranych nad Legią Warszawa, sam Górnik Zabrze awansował na 12 miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Dodatkowo wszystko wskazuje na to, że Górnik Zabrze może po raz kolejny poprawić swoją pozycję po najbliższej kolejce. Zakłady bukmacherskie na mecz z Górnikiem Łęczna stawiają zespół trenera Jana Urbana w roli faworyta.

Na sukces zespołu z Zabrza stawiają m.in. bukmacherzy Superbet i STS. Kursy przedmeczowe, które przygotował niemal każdy bukmacher każą sądzić, że Górnik Zabrze może odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Ostatni raz taką serię zabrzański zespół miał we wrześniu, kiedy pokonywał Wartę Poznań i Radomiaka Radom. Górnik Łęczna z kolei w tym sezonie odniósł tylko jedną wygraną.

Zakłady bukmacherskie Superbet na mecz Górnik Łęczna – Górnik Zabrze

Górnik Łęczna – 3.45, X – 3.15, Górnik Zabrze – 2.30

Zakłady bukmacherskie STS na mecz Górnik Łęczna – Górnik Zabrze

Górnik Łęczna – 3.30, X – 3.20, Górnik Zabrze – 2.20

Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że jeśli śląskie zespoły mają mówić o stabilizacji, to przykładem będzie Raków Częstochowa. Mija jednak już miesiąc od ostatniego sukcesu w lidze zespołu Marka Papszuna… a on sam łączony jest z Legią Warszawa. Raków Częstochowa musi więc przełamać swoją jesienną zadyszkę w lidze.

Wydaje się, że mecz z Zagłębiem Lubin będzie ku temu dobrą okazją. Śląskie zespoły w Ekstraklasie mogą bowiem liczyć na przychylne kursy bukmacherów w najbliższej kolejce i Raków Częstochowa nie jest tu wyjątkiem. Zakłady bukmacherskie STS czy forBET nie tylko stawiają na wygraną Rakowa, ale też dają ekipie z Częstochowy zdecydowaną przewagę.

Raków Częstochowa nadal jest w ścisłej czołówce ligi, ale jeśli nie chce z niej wypaść musi wrócić na zwycięski szlak. Z pewnością ostatnie wpadki i zamieszanie wokół osoby szkoleniowca Rakowa nie przejdą bez echa, ale szybkie odbudowanie mogłoby uciąć spekulacje na temat tego, co stanie się z klubem z Częstochowy w najbliższych miesiącach.

Zakłady bukmacherskie STS na mecz Raków Częstochowa – KGHM Zagłębie Lubin

Raków Częstochowa – 1.63, X – 3.80, Zagłębie Lubin – 5.25

Zakłady bukmacherskie forBET na mecz Raków Częstochowa – KGHM Zagłębie Lubin

Raków Częstochowa – 1.64, X – 3.90, Zagłębie Lubin – 5.40

Fortuna 1 Liga – śląskie kluby przed wyzwaniami

O ile województwo śląskie w Ekstraklasie ma powody do radości przy okazji najbliższe kolejki Ekstraklasy, o tyle 19 kolejka Fortuna 1 Ligi to nie tylko faworyzowane śląskie kluby. Część zespołów będzie miała przed sobą naprawdę trudne wyzwania.

GKS Katowice - Miedź Legnica

GKS Katowice podejmie na własnym stadionie Miedź Legnicę. Nie da się ukryć, że faworytem starcia będzie lider Fortuna 1 Ligi. Zakłady bukmacherskie potwierdzają właśnie takie nastroje przed meczem, ale jednocześnie GKS Katowice nie jest jednoznacznie skreślany.

Za tym stoi całkiem niezła forma prezentowana przez GKS Katowice, nawet biorąc pod uwagę porażkę w minionej kolejce Fortuna 1 Ligi. Ponadto poprzednie mecze bezpośrednie GKS Katowice – Miedź Legnica były dość wyrównane. Zazwyczaj wszystko rozstrzygało jedna lub dwie bramki różnicy. Czy teraz będzie podobnie?

Miedź Legnica wykorzystała kryzys Widzewa Łódź, ale wyrównana w tym sezonie Fortuna 1 Liga może nie wybaczyć nawet pojedynczych wpadek. Stąd zapewne goście do Katowic przyjadą zwarci i gotowi.

Zakłady bukmacherskie STS na mecz GKS Katowice – Miedź Legnica

GKS Katowice – 3.55, X – 3.25, Miedź Legnica – 2.08

Zakłady bukmacherskie Superbet na mecz GKS Katowice – Miedź Legnica

GKS Katowice – 3.50, X – 3.40, Miedź Legnica – 2.05

GKS Tychy - Resovia

Śląskie zespoły w Fortuna 1 Lidze będzie reprezentował także GKS Tychy. W przypadku Tyskich ostatnie dni są niezwykle intensywne, bowiem przed weekendowym starciem z Resovią zaplanowano jeszcze odrabianie strat z Koroną Kielce. Z kolei w minioną niedzielę GKS Tychy grał z ŁKS-em Łódź. Intensywność może wpłynąć na postawę GKS-u.

Z drugiej jednak strony Resovia także miała swoje poważne problemy. Z powodu zakażeń i przymusowej kwarantanny dla wielu zawodników przełożony został mecz Resovii z GKS-em Katowice. To może odbić się na formie klubu z Rzeszowa i wpłynąć na postawę drużyny w najbliższych kolejkach.

Zakłady bukmacherskie przed meczem wskazują na GKS Tychy. Jeśli zatem Tyscy nie będą odczuwali nadmiernego przemęczenia intensywnym kalendarzem, to mogą po trwającym tygodniu włączyć się do walki o czołowe miejsca w Fortuna 1 Lidze.

Zakłady bukmacherskie Fortuna na mecz GKS Tychy – Resovia Rzeszów

GKS Tychy – 1.93, X – 3.60, Resovia Rzeszów – 4.00

Zakłady bukmacherskie forBET na mecz GKS Tychy – Resovia Rzeszów

GKS Tychy – 1.91, X – 3.65, Resovia Rzeszów – 3.95

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra mecz z Odrą Opole. Odra zajmuje miejsce w środku ligowej tabeli. Podbeskidzie Bielsko-Biała walczy o natomiast o awans do Ekstraklasy. Potencjał obu drużyn jest różny a teoretyczni goście powinni być faworytem tego meczu, co potwierdzają bukmacherzy w swoich kursach.

Trzeba też pamiętać, że choć w roli gościa w tym meczu wystąpi Podbeskidzie Bielsko-Biała to mecz odbędzie się w Bielsku. Odra Opole podobnie jak Skra Częstochowa w tej kolejce będą więc w tej kolejce gospodarzami tylko z nazwy. Dla Podbeskidzia to układ idealny. Przewaga boiska będzie po stronie ekipy z Bielska-Białej, która u siebie potrafi grać niemal najlepiej w całej lidze.

Więcej punktów notują tylko Widzew Łódź, Miedź Legnica i… Odra Opole. Jednak żaden bukmacher nie ma wątpliwości czyj sukces typować tym razem.

Zakłady bukmacherskie BetX na mecz Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Odra Opole – 6.10, X – 4.40, Podbeskidzie Bielsko-Biała – 1.56

Zakłady bukmacherskie Betclic na mecz Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Odra Opole – 6.00, X – 4.30, Podbeskidzie Bielsko-Biała – 1.54

Skra Częstochowa- ŁKS Łódź

Wspomniana już Skra Częstochowa również będzie gospodarzem tylko z nazwy. Częstochowianie województwo śląskie tym razem zamienią na łódzkie. I tym razem bukmacher stawia na teoretycznego gościa, który w rzeczywistości będzie gospodarzem. Zakłady bukmacherskie w robi roli faworyta widzą ŁKS Łódź, który złapał formę w Fortuna 1 Lidze.

Ostatnie dwa mecze ŁKS kończył wygraną pokonując zresztą śląskie kluby – GKS Tychy i GKS Katowice. Czy dołoży kolejny skalp do kolekcji? Wbrew temu co twierdzili bukmacherzy Skra Częstochowa notowała ostatnio świetną serię spotkań, którą dopiero w minionej kolejce przerwała Korona Kielce. Tym razem Skra Częstochowa znów będzie startowała z pozycji underdoga. Czy znów sprawi niespodziankę? Jeśli tak to bukmacher STS czy Fortuna mogą zaoferować naprawdę solidne kursy.

Sama Skra Częstochowa i tak może być bardzo zadowolona ze swojej postawy. Mało kto dawał beniaminkowi szanse na rywalizację z czołówką ligi a póki co Skra prezentuje się naprawdę solidnie.

Zakłady bukmacherskie STS na mecz Skra Częstochowa – ŁKS Łódź

Skra Częstochowa – 4.30, X – 3.90, ŁKS Łódź – 1.72

Zakłady bukmacherskie Fortuna na mecz Skra Częstochowa – ŁKS Łódź

Skra Częstochowa – 4.95, X – 3.90, ŁKS Łódź – 1.70

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie

GKS Jastrzębie miał wyjechać do Olsztyna, ale z powodu zakażeń w sztabie drużyny mecz został przełożony. Stomil Olsztyn ma obecnie trzy punkty przewagi na GKS Jastrzębie i bezpośrednie starcie obu drużyn może sporo znaczyć w kontekście układu dolnej części tabeli Fortuna 1 Ligi.

Żywo tym meczem może być zainteresowane także choćby Zagłębie Sosnowiec, które także zamieszane jest w grę o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Jak z kolei widzą ten mecz bukmacherzy? Tu bukmacher Superbet, bukmacher Fortuna, Betclic, BetX i wielu innych typowało w roli faworyta Stomil. Kursy jednak obecnie są wycofywane. Nowe propozycje mogą pojawić się po wyznaczeniu terminu spotkania.

To już kolejny mecz w tym sezonie Fortuna 1 Ligi przekładany z powodu przypadków koronawirusa w zespołach.

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec na swój mecz wyjazdowy powinno udać się bez problemów. Rywalem Widzew Łódź czyli do niedawna lider Fortuna 1 Ligi. Jednak druga, obok ŁKS-u, z łódzkich drużyn ostatnio nie rzuca na kolana swoją grą, co być może postara się wykorzystać Zagłębie Sosnowiec.

Widzew Łódź w lidze nie potrafi wygrać od połowy października. Z kolei Zagłębie Sosnowiec, które walczy o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze, ostatnio dało swoim fanom trochę radości choćby wygrywając z wyżej notowaną Arką Gdynia. Faworytem jest Widzew – tak oceniają to m.in. bukmacher Noblebet czy forBET – jednak w Łodzi zdają sobie sprawę, że kryzys zajrzał w oczy drużynie byłego lidera.

Zagłębie Sosnowiec zdobywając punkty z Widzewem będzie mogło realnie zacząć myśleć o opuszczeniu strefy spadkowej. Trzeba też zauważyć, że klub z Sosnowca ma jeden mecz zaległy.

Zakłady bukmacherskie Noblebet na mecz Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec

Widzew Łódź – 1.62, X – 4.70, Zagłębie Sosnowiec – 5.95

Zakłady bukmacherskie forBET na mecz Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec

Widzew Łódź – 1.56, X – 4.20, Zagłębie Sosnowiec – 5.80

Firmy bukmacherskie wymienione w artykule to legalni bukmacherzy z polskim zezwoleniem na zakłady wzajemne. Gra u nielegalnych bukmacherów jest łamaniem polskiego prawa i jest to karalne. Hazard wiąże się z ryzykiem. Hazard tylko dla pełnoletnich.

Przeczytaj również