Rekord - Mitech 2-3. Zwycięstwo bez kadrowiczek

11.03.2015
Sporej grupy zawodniczek z podstawowego składu żywieckiego Mitechu zabrakło w składzie na sparingową potyczkę z III-ligowymi piłkarkami Rekordu. Pozwoliło to rywalkom żywczanek nawiązać walkę.
Bartłomiej Budny
Do przerwy ekipa z Ekstraligi dominowała niepodzielnie. Gole zdobywały Agata Droździk i Paulina Stachurska. W tej części przyjezdne spotkania w Cygańskim Lesie miały sporo szans, by przed zmianą stron wypracować sobie jeszcze bardziej pokaźną zaliczkę. Gra wyrównała się w drugiej odsłonie, gdy na boisku nie przebywała praktycznie żadna zawodniczka z podstawowego składu Mitechu. W 60. minucie gola dla Rekordu strzeliła Paulina Marchewka. Nieco ponad 20 minut później gospodynie wyrównały za sprawą celnego strzału testowanej zawodniczki. Akcja przechylająca sparingową szalę na korzyść żywieckiej drużyny miała miejsce w 88. minucie. Bramkarkę III-ligowca pokonała Patrycja Biegun.

Żywczanki jeszcze do piątku będą przygotowywać się do sezonu bez kadrowiczek Polski i Słowacji, które dziś zmierzą się w finale turnieju Istria Women's Cup na Chorwacji. W test-meczu z Rekordem zabrakło w składzie także kilku innych piłkarek pierwszego „garnituru”, jak Karolina Wiśniewska, Halina Półtorak, czy Katarzyna Wnuk.


Rekord Bielsko-Biała – TS Mitech Żywiec 2-3 (0-2)
0-1 Droździk, 25 min.
0-2 Stachurska, 41 min.
1-2 Marchewka, 60 min.
2-2 Testowana zawodniczka, 81 min.
2-3 Biegun, 88 min.

Rekord: Derdys – Folek, Chrząszcz, Łyczko, Kupczak, Szary, Franaszek, Kobiela, Moskała, testowana zawodniczka, Hałas oraz Midor, Marchewka, Przemyk, testowana zawodniczka.

TS Mitech: Szemik (Hudecka) – Spandel, Zasada, Rżany, Cholewka, Droździk, Żak, Rozmus, Zegan, Nieciąg, Wieczorek oraz Zawada, Stachurska, Kurowska, Biegun.
źródło: SportSlaski.pl
autor: MN

Przeczytaj również