Premierowa odsłona, temat "na czasie"

21.01.2019

W obliczu Euro 2012 niczym grzyby po deszczu rosły w naszym kraju nie tylko orliki i stadiony, także różnorakie szkółki i "akademie" piłkarskie. Niewątpliwie ów boom budowlany miał i nadal ma pozytywny wpływ na kondycję polskiej piłki nożnej. Obecnie dużą popularnością cieszą się treningi indywidualne. - Kiedyś powiedziałem, że trening indywidualny stanie się pewną formą biznesu dla wielu trenerów i nie pomyliłem się. Z drugiej strony popularyzacja takiej formy treningu niesie ze sobą obawy o jakość pracy i rzeczywistego, indywidualnego dopasowania form i metod pracy do jednostki. Niestety często trenerzy podchodzą do treningu stricte biznesowo. Taka forma treningu dodatkowego, prowadzona we właściwy sposób przez profesjonalistę, jest potrzebna tym zawodnikom, którzy poważnie traktują swój rozwój i przyszłość - mówi Mariusz Paszkowski, współtwórca Football Lab, zarazem współorganizator I Międzynarodowego Konwentu Treningu Indywidualnego.

I Międzynarodowy Konwent Treningu Indywidualnego, który odbędzie się 23 lutego w Warszawie, to inicjatywa Football Lab. – Nie jesteśmy klubem, dlatego nie pracujemy pod konkretny model gry. Nasza praca polega przede wszystkim na rozwijaniu u zawodników fundamentów gry. Mamy wypracowany system szkolenia, który został stworzony przez interdyscyplinarny zespół fachowców z różnych dziedzin. Opieramy się na systemach, które się sprawdziły, zarazem stale szukamy nowych rozwiązań, analizujemy wyniki badań – mówi Mariusz Paszkowski z Football Lab. – Konwent będzie odbywał się cyklicznie. Będziemy zapraszali trenerów z różnych stron świata, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ma jednej, słusznej drogi do sukcesu. W Chorwacji korzysta się często z formy ścisłej, w Portugalii dominuje periodyzacja, a oba kraje wychowują dobrych piłkarzy. W tym roku zaprosiliśmy trenera z West Hamu. Dave Johnson pracuje w akademii, która wraca do korzeni. Kiedyś miała bardzo dobrą renomę w Anglii, słynęła z wychowywania dobrych piłkarzy. Dzisiaj, wobec wysokich kwot transferowych, chcą w klubie nawiązać do tamtych czasów. Nasz gość opowie o tym, jak w akademii podchodzi się to tematu treningu indywidualnego – dodaje.

Jednym z prelegentów podczas wydarzenia będzie nasz rozmówca. – Kiedyś powiedziałem, że trening indywidualny stanie się pewną formą biznesu dla wielu trenerów i nie pomyliłem się. Z drugiej strony popularyzacja takiej formy treningu niesie ze sobą obawy o jakość pracy i rzeczywistego, indywidualnego dopasowania form i metod pracy do jednostki. Niestety, często trenerzy podchodzą do treningu stricte biznesowo. Taka forma treningu dodatkowego, prowadzona we właściwy sposób przez profesjonalistę, jest potrzebna tym zawodnikom, którzy poważnie traktują swój rozwój i przyszłość - zaznacza. 

Temat główny zostanie poddany analizie podczas sesji teoretycznej i praktycznej. – Rozwój potencjału zawodnika w czterech fundamentalnych obszarach – technicznym, taktycznym, mentalnym i motoryczny – tym zajmiemy się podczas konwentu. Mamy swoje doświadczenia dotyczące treningu indywidualnego i chcemy się nimi podzieli. Nie ma w naszym kraju publikacji mówiących o tej tematyce, dlatego często trenerzy prowadzący tego typu zajęcia opierają się o metodę prób i błędów, szukają po omacku. Z opracowanego przez nas systemu korzysta wiele klubów. Mamy również duże doświadczenie w indywidualnej pracy z zawodnikami o różnym przekroju, od młodych zawodników, aż do graczy grających w Lotto Ekstraklasie. Pokażemy podczas konwentu, jak w Football Lab podchodzimy do treningu indywidualnego. To będzie pierwsza tego typu konferencja w naszym kraju. Program konwentu zostanie podzielony na cztery części, każda dotyczyć będzie jednego z fundamentów, o których wspominałem. Powiemy i pokażemy jak, krok po kroku rozwijamy zawodnika. Myślę, że pomożemy słuchaczom usystematyzować wiedzę w tym zakresie – przybliża tematykę konwentu Paszkowski.


Podczas konwentu swój punkt widzenia przedstawią m.in:

Dave Johnson – koordynator szkolenia U9-U14 West Ham United.
Temat: Program treningu indywidualnego West Ham United.

Paweł Habrat – psycholog sportu pracujący z pierwszym zespołem Lechii Gdańsk, wcześniej graczami Zagłębia Lubin i Jagiellonii Białystok.
Temat: Mentalne aspekty w planowaniu treningu indywidualnego.

Mariusz Paszkowski – współzałożyciel Football Lab, trener prowadzący zajęcia indywidualne z zawodnikami Lotto Ekstraklasy i Fortuna 1. Ligi.
Temat: Program pracy indywidualnej według modelu Football Lab System.

Korzyści:

  • Poznasz filozofię pracy indywidualnej jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Premier League
  • Zapoznasz się z filozofią treningu indywidualnego
  • Dowiesz się w jaki sposób planować pracę indywidualną z zawodnikami
  • Poznasz sprawdzoną strukturę treningu indywidualnego wg modelu Football Lab System
  • Dowiesz się jak rozwijać poszczególne sfery zawodnika


Zapisy i dodatkowe informacje TUTAJ.

autor: KB

Przeczytaj również