Polska - Egipt 33:25. Wróciła nadzieja

11.08.2016
Może jednak nie wszystko stracone? Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała Egipt i zdobyła pierwsze punkty. Awans do ćwierćfinału jest bardzo realny.
Polacy zaprezentowali się znacznie lepiej niż w spotkaniach z Brazylią i Niemcami. Co prawda rywal nie był z najwyższej półki, ale ekipa z Afryki nawet już w trakcie tych igrzysk olimpijskich sprawiła niespodziankę - pokonała Szwedów.

Już do przerwy "Biało-czerwoni" prowadzili sześcioma bramkami. Co prawda pod koniec spotkania przewaga zmalała do czterech "oczek", ale zagrożenia nie było - Polacy znów powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali 33:25. W spotkaniu wzięli udział "nasi" - Sławomir Szmal i Marcin Kus, który wsławił się tym, że... w pierwszej połowie uszkodził Michała Jureckiego, który ma teraz problemy ze stawem skokowym...

W nocy z soboty na niedzielę Polacy zagrają ze Szwecją. Jeśli wygrają, będą w ćwierćfinale.

Polska - Egipt 33:25 (16:10)