Górnik ukarany! Zacznie sezon bez dwóch gwiazd

30.08.2017
NMC Górnik Zabrze nie puścił na zgrupowanie reprezentacji Polski Marka Daćki i Bartłomieja Tomczaka i teraz spotkała go kara - grzywna w wysokości 15 tysięcy złotych. Dodatkowo przez trzy miesiące będzie musiał grać bez wymienionej dwójki.
Łukasz Laskowski/Press Focus
Trener reprezentacji Piotr Przybylski powołał w sierpniu powołał kadrę na konsultację szkoleniową. Wśród nich było dwóch zawodników NMC Górnika Zabrze - Marek Daćko i Mateusz Kornecki. Klub nie zgodził się na ich wyjazd i wytłumaczył, że zgrupowanie odbywało się poza terminem EHF-u. W Zabrzu jest nowy trener, który chciał mieć całą kadrę do swojej dyspozycji.

Mimo to, Związek Piłki Ręcznej w Polsce i tak wlepił karę - 15 tysięcy złotych grzywny i trzymiesięczny zakaz udziału wspomnianej dwójki w rozgrywkach krajowych i europejskich! Daćko i Kornecki nie będą mogli wystąpić w przynajmniej siedmiu spotkaniach mistrzowskich. Górnik ma prawo odwołać się od tej decyzji w ciągu 14 dni. Jeśli przy okazji wpłaci 2 tysiące kaucji.

Klub nie komentuje decyzji i skupia się na zbliżających się rozgrywkach PGNiG Superligi. Cel na sezon? W Zabrzu nie mierzą w medal. - Jeszcze nie rozmawialiśmy z trenerem i drużyną, ale chcielibyśmy osiągnąć miejsca pomiędzy 4 a 6. Wyższe miejsca określamy jako sukces - przyznał prezes Bogdan Kmiecik na dzisiejszej konferencji prasowej.

Górnik zacznie sezon w niedzielę, wyjazdowym meczem z MMTS-em Kwidzyn. 9 września ponownie zagra poza domem - ze Spójnią Gdynia. Przed własną publicznością zaprezentuje się 16 września, w starciu z Chrobrym Głogów.
 
autor: AW

Przeczytaj również