Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt: Pierwsze straty lidera

26.02.2015
Zespół z Łodygowic, na wstępie rewanżowej serii meczów w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, znalazł w Bystrej pogromcę. W zawodach wziął udział na szczeblu II ligi zespół szczypiornistek z Katowic.
Wiele emocji i ciekawych meczów - tak wyglądał kolejny turniej ligowy. Niepokonany dotąd zespół SPR Łodygowice stracił pierwsze punkty w sezonie, nie wykorzystał tym samym potknięcia ekipy z Łękawicy.

– Wygrywając z SPR Żywiec łodygowiczanki mogły zwiększyć swoją przewagę w tabeli. Tymczasem w niezwykle pasjonującym meczu górą okazały się żywczanki. Szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Dopiero w końcówce żywczanki nieco odjechały Łodygowicom. To kolejna spora niespodzianka, bo w tym sezonie ekipa SPR Łodygowice nie przegrała, a nawet jeszcze nie zremisowała żadnego ze swoich spotkań – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

Zainteresowanie wzbudził II-ligowy debiut piłkarek ręcznych UKS Imperium Katowice. Śląski przedstawiciel w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej wygrał wszystkie trzy potyczki, choć stało się to z niemałym trudem.

Po dotychczasowych meczach I lidze przewodzą Łodygowice z dorobkiem 26 punktów. Żywiec zgromadził ich 21, a Łękawica 20. Liderem zaplecza jest Gimnazjum Łękawica, przed ekipami ze Świnnej i Koszarawy.

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami: Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi i Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty. Medialnie rozgrywki wspiera portal SportSlaski.pl.
źródło: SportSlaski.pl
autor: MN

Przeczytaj również