PLH: Polonia nie dała rady "Szarotkom". Orlik wymęczył lidera

14.01.2017
Lider z Tychów dopiero w dogrywce udowodnił swoją wyższość nad piątym w stawce Orlikiem Opole. Tempish Polonia nie dała rady "Szarotkom". Solidny łomot od Mistrzów Polski zebrał JKH GKS Jastrzębie.
Wyrównane spotkanie w Nowym Targu skończyło się wygraną gospodarzy. Bytomianie pokazali charakter regularnie i uparcie goniąc Podhale. "Szarotki" pozwalały się dogonić, by za każdym razem ponownie uciec podopiecznym trenera Tomasza Demkowicza. W pierwszej tercji na premierowego gola "Szarotek" błyskawicznie odpowiedział Jakub Wanacki. W drugiej odsłonie nowotarżanie uciekli na dystans dwóch trafień, ale najpierw na minutę przed syreną kończącą tercję do siatki Błażej Kapica w kuriozalny sposób wpuścił krążek do siatki po zagraniu Kamila Falkenhagena, a w 46. minucie na 3:3 trafił Roman Malinik. W końcówce to gospodarze dwa razy pokonywali Ondreja Raszkę zwyciężając 5:3.

Z opolskim Orlikiem męczyli się podopieczni Jiriego Sejby. Przewaga tyszan nie ulegała wątpliwości, ale po pierwszej tercji było 1:1. Lider otworzył drugą partię dwiema bramkami i wydawało się, że w Tychach wszystko jest pod kontrolą. Nieoczekiwanie w ostatniej tercji goście doprowadzili do remisu, co pozwoliło im wyjechać ze Stadionu Zimowego z punktem. Dwa oczka swojej ekipie zagwarantował w dogrywce Bartłomiej Pociecha.

Punkt do lidera odrobiła Comarch Cracovia. Aktualni Mistrzowie nie mieli litości dla jastrzębskiego GKS-u. W Krakowie aż 10 z 36 strzałów znalazło drogę do bramki przyjezdnych, którzy odpowiedzieli 3-krotnie. W grupie słabszej zgodnie z oczekiwaniami kolejny krok w stronę utrzymania 8. miejsca w stawce wykonali podopieczni trenera Jacka Płachty, ogrywając w "Satelicie" młodzież z SMS-u PZHL-u Sosnowiec 6:1.