PHL: Tychy na spacerze, Jastrzębie walczy do końca

25.02.2017
- Nie zamierzamy składać broni - zapowiadali przed trzecim ćwierćfinałowym meczem hokejowych play-offów zawodnicy katowickiego GKS-u. Okazało się, że w starciu z mocnymi Tychami nie pomaga nawet atut własnego lodowiska. Inaczej było na "Jastorze" - tam waleczny JKH GKS Jastrzębie wygrał z Podhalem i wciąż realnie liczy się w grze o awans.
Rafał Rusek/PressFocus
W Katowicach podopieczni trenera Jacka Płachty bardzo chcieli dotrzymać słowa i odważnie rzucili się do atakowania bramki Stefana Zigardyego. Wicemistrzowie przetrwali napór przeciwników, a później w bokserskim stylu wypunktowali "GieKSę". Andrej Makrov i Jan Semorad jeszcze w pierwszej tercji ustawili gościom spotkanie na kolejne 40 minut.

W drugiej tercji znowu dojrzałość gości górowała nad szaloną ambicją gospodarzy. Najpierw Andrei Makrov dobił strzał Marcina Kolusza wykorzystując grę w przewadze, a w 31. minucie Adam Bagiński podwyższył na 4:0 poprawiając strzał Jarosława Rzeszutko. Taki obrót spraw determinował przebieg ostatniej odsłony w "Satelicie" - Tyszanie w pełni kontrolowali grę, a trafienia Jewhna Łymanskiego i Daniela Bogdziula niewiele mogły już zmienić. Zwłaszcza, że trafienie numer 5 przyjezdnym zapewnił jeszcze Jaroslav Kristek. GKS Tychy prowadzi w rywalizacji 3:0 i w niedzielę jako pierwsze może awansować do półfinałów.

O miejsce w czołowej czwórce sezonu wciąż walczy JKH GKS Jastrzębie. Z Nowego Targu nie udało się przywieźć dobrych wyników, choć oba starcia na terenie "Szarotek" były bardzo zacięte. Pierwsze starcie na "Jastorze" wygrali za to jastrzębianie. Na gole czekaliśmy do 27. minuty - Kamil Świderski strącił krążek po strzale Marka Charvata dając prowadzenie gospodarzom. Nowotarżanie odpowiedzieli za sprawą ładnej akcji wykończonej przez Jarmo Jokile. Bohaterami ostatniej odsłony zostali Tomas Kominek i Tomas Fucik. Pierwszy z Czechów w końcówce meczu dwa razy trafiał do bramki przyjezdnych, drugi kapitalnymi interwencjami w bramce zrobił wszystko by gole kolegi wystarczył do zwycięstwa.

W niedzielę kolejna odsłona ćwierćfinałowych zmagań. O przetrwanie raz jeszcze spróbuje powalczyć katowicki Tauron GKS, o powtórkę wyczynu z soboty postarają się jastrzębianie. Do gry wrócą też hokeiści z Bytomia, którzy w Opolu do trzech wygranych postarają się powiększyć przewagę nad tamtejszym Orlikiem.